PARTNER PORTALU

Frank najtańszy od półtora roku

Za szwajcarską walutę przez moment trzeba było dziś płacić 3,85 zł, najmniej od 19 miesięcy. Teraz jest już nieco drożej, ale i tak to najniższe poziomy od dawna  informuje serwis stooq.pl.

Autor: stooq.pl 09 maja 2017 09:11

Notowania franka wobec złotego wpisują się w dłuższą tendencję. Szwajcarska waluta osłabia się wobec polskiej już od grudnia ubiegłego roku.

Według analityków, złotemu sprzyja obecnie między innymi lepsza sytuacja światowej gospodarki, a także poprawa kondycji polskiej gospodarki.

Według Marcina Lipki, głównego analityka Cinkciarz.pl, wygrana Macrona to pozytywna informacja dla spłacających kredyty we frankach. Wyraźnie zmniejsza się zagrożenie związane z opuszczeniem przez Francję strefy euro, a więc de facto rozpadu obszaru wspólnej waluty.

Inwestorzy w regionie nie mają w związku z tym powodu, by za euro kupować franki i zabezpieczać się przed tym negatywnym scenariuszem. Jego zdaniem, stabilizacja polityczna we Francji w połączeniu z dobrą sytuacją gospodarczą w Polsce to większe szanse na to, że frank szwajcarski nie wróci powyżej 4 zł, tylko będzie utrzymywać się w przedziale 3,80-3,90 zł – informuje serwis stooq.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych