PARTNER PORTALU

Frankowicze mogą minimalizować skutki Brexitu

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może postawić w niewiarygodnie trudnej sytuacji osoby, które spłacają kredyty we franku szwajcarskim.

Autor: HouseMarket.pl 22 czerwca 2016 16:14

Inkantor.pl, wywodzący się ze społecznego ruchu kredytobiorców KupFranki.pl, gwarantuje od najbliższego piątku najtańsze franki na polskim rynku. Akcja ma na celu udostępnienie tej waluty po najniższej możliwej cenie w okresie finansowego zamieszania wywołanego Brexitem.

Brytyjskie referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej odbędzie się 23 czerwca br. W razie Brexitu rynek walutowy zareaguje bardzo gwałtownie. W związku z tym Inkantor.pl, wywodzący się ze społecznego ruchu kredytobiorców KupFranki.pl, gwarantuje swoim użytkownikom najniższą cenę franka w Polsce.

W przypadku zakupu tej waluty w cenie atrakcyjniejszej niż w inkantor.pl, serwis zwróci nabywcy różnicę. Akcja, w przypadku Brexitu, potrwa od najbliższego piątku, tj. 24 czerwca br., do końca lipca br. Obejmie okres największego zamieszania na rynkach walutowych po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

– Inkantor.pl powstał w celu jak najtańszego spłacania kredytów walutowych przez kredytobiorców – mówi Rafał Łyczek założyciel Fundacji KupFranki.org i pomysłodawca Inkantor.pl. – Wydarzenia takie jak brytyjskie referendum potwierdzają konieczność funkcjonowania biznesu walutowego zorientowanego społecznie – dodaje Rafał Łyczek.

– Brexit może spowodować dramatyczny spadek wartości złotego do okolic 5 zł względem euro i franka szwajcarskiego – mówi Michał Sikora, analityk walutowy inkantor.pl. – Polscy kredytobiorcy walutowi znaleźliby się wówczas w niewiarygodnie trudnej sytuacji. Osłabienie złotego spowoduje zwiększenie kosztów obsługi kredytów walutowych nie tylko poprzez wzrost kursu, ale także wzrost osławionych spreadów.

Analitycy inkantor.pl zaznaczają, że wszystkich skutków ewentualnego Brexitu nie można dziś przewidzieć. Nie istnieje nawet procedura wyjścia z Unii Europejskiej. Opuszczenie wspólnoty przez jeden z kluczowych krajów byłoby sygnałem wielkiej słabości tej struktury.

Unia straciłaby jednego ze swoich największych płatników netto. Może to doprowadzić do ostrych konfliktów przy ustalaniu nowego podziału unijnego budżetu. Najwięcej do stracenia miałaby Polska, która należy do największych beneficjentów UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych