PARTNER PORTALU

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców przyjmie pierwsze wnioski w lutym

Rada Funduszu Wsparcia Kredytobiorców ustaliła wysokość i termin wpłaty składek, jakie muszą ponieść kredytodawcy. Łączna wartość składek w dniu uruchomienia Funduszu ma wynieść 600 mln złotych. Wnioski w sprawie udzielenia wsparcia, kredytobiorcy mogą składać począwszy od 19 lutego 2016 roku.

Autor: HouseMarket.pl 05 stycznia 2016 13:34

Wysokość składki określono, na podstawie informacji przekazanych przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, proporcjonalnie do wielkości posiadanego portfela kredytów mieszkaniowych, których opóźnienie w spłacie przekracza 90 dni. Wpłata składek powinna nastąpić nie później niż do 18 lutego 2016 roku.

Wnioski w sprawie udzielenia wsparcia, kredytobiorcy mogą składać począwszy od 19 lutego 2016 roku, w placówkach odpowiednich kredytodawców, którzy udzielili kredytów mieszkaniowych.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców utworzony został w Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki Funduszu pochodzą z wpłat kredytodawców, a ich łączna wartość w dniu uruchomienia Funduszu ma wynieść 600 mln złotych.

Ze środków Funduszu wypłacane będzie wsparcie dla kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Wsparcie wypłacane będzie przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w wysokości równowartości rat kapitałowych i odsetkowych kredytu mieszkaniowego, ale nie więcej niż 1 500 zł miesięcznie. Zwrot wsparcia przez kredytobiorcę ma nastąpić po upływie dwóch lat karencji, przez 8 kolejnych lat w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach.

Więcej na temat Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych