PARTNER PORTALU

Grupa Mak Dom zyskała 15 mln zł z obligacji

Upper Finance Restructuring pozyskał dla MD - Capital, spółki należącej do grupy deweloperskiej Mak Dom 15 mln zł w ramach obligacji na okaziciela.

Autor: HouseMarket.pl 28 stycznia 2016 13:51

Spółka wyemitowała w trybie oferty prywatnej 15 tys. obligacji serii A o wartości nominalnej 1 tys. zł każda i zmiennym oprocentowaniu.

– Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie kolejnych inwestycji deweloperskich, co pozwoli grupie nie tylko na rozpoczęcie kolejnych etapów już prowadzonych inwestycji, ale również na poszerzenie swojej oferty mieszkaniowej o nowe lokalizacje – mówi Krzysztof Czerkas, prezes Upper Finance Restructuring.

Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat Mak Dom wraz ze spółkami zależnymi zrealizował 37 własnych projektów na rynku budownictwa mieszkaniowego o łącznej powierzchni blisko 160 tys. mkw. Aktualnie grupa prowadzi sprzedaż ośmiu własnych projektów deweloperskich o łącznej powierzchni blisko 37,9 tys. mkw., zlokalizowanych w Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie oraz Stargardzie Szczecińskim.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest działalność deweloperska w segmencie budownictwa mieszkaniowego na terenie całego kraju – m.in. w aglomeracji Warszawskiej, Lublinie, Krakowie, Puławach, Szczecinie, Poznaniu, Rzeszowie, Zakopanem, Olsztynie.

Oferta obejmuje mieszkania i lokale usługowe charakteryzujące się zróżnicowanymi cenami oraz standardem wykończenia – począwszy od mieszkań w segmencie popularnym, aż po apartamenty i domy w prestiżowych lokalizacjach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych