PARTNER PORTALU

Grupa Marvipol odnosi sukces w emisji obligacji

Dewelopersko-motoryzacyjna grupa pozyskała, w drodze emisji niezabezpieczonych, 4-letnich obligacji, 60 mln zł. Środki z emisji obligacji Grupa Marvipol przeznaczy na finansowanie i współfinansowanie zakupu nieruchomości.

Autor: housemarket.pl 04 sierpnia 2015 09:40

- Grupa Marvipol ma mocną pozycję na rynku kapitałowym, jest pożądanym partnerem biznesowym dla największych instytucji finansowych działających nad Wisłą, a sukces emisji obligacji serii S stanowi tego najlepsze potwierdzenie. Solidne fundamenty biznesowe i finansowe sprawiają, że dziś na rynku nie brak chętnych do inwestycji w wieloletni i historycznie najtańszy dług korporacyjny Grupy Marvipol, a standardem stało się to, że dług pozyskiwany jest w formie niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych. Cieszymy się, że kilkanaście wiodących instytucji finansowych zgłosiło gotowość wspierania dalszego dynamicznego rozwoju Grupy Marvipol – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

Grupa Marvipol ma za sobą udany lipiec. W minionym miesiącu segment motoryzacyjny grupy sprzedał do sieci dilerskiej 92 samochody Jaguar Land Rover, o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Segment deweloperski zamknął lipiec z 36 zawartymi umowami sprzedaży mieszkań, co jest wynikiem zgodnym z budżetem na 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych