PARTNER PORTALU

Grupa Mzuri startuje z nową spółką crowdfundingową inwestującą w nieruchomości

Mzuri CFI 2 - to nowa spółka celowa grupy Mzuri,  która w oparciu o model inwestowania społecznościowego nabędzie portfel mieszkań na wynajem. Spółka rozpoczęła nabór środków, limit inwestycyjny wynosi minimum 10 tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 11 czerwca 2015 08:40

Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji może osiągnąć nawet 8 proc. w skali roku.

Mzuri CFI 2 to kolejna spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri Crowdfund Investing (Mzuri CFI) opartej na modelu inwestowania grupowego w branży nieruchomości.

Strategia biznesowa Mzuri CFI 2 zakłada, że każdy z inwestorów po wniesieniu do spółki deklarowanej kwoty wynoszącej przynajmniej 10 tys. zł obejmie udziały proporcjonalnie do zainwestowanego kapitału. Po zebraniu środków rzędu co najmniej kilku mln zł, spółka zakupi pakiet mieszkań po atrakcyjnych cenach, przeprowadzi ich remont, a następnie wynajmie je w celu osiągania regularnych korzyści finansowych z czynszu najmu. Wypłaty zysków udziałowcom planowane są co cztery miesiące, począwszy od drugiego roku funkcjonowania spółki. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji może docelowo osiągnąć nawet 8 proc. rocznie. Jako że spółka przyjmuje formę wehikułu otwartego, potencjalni inwestorzy nie są ograniczeni terminem przystąpienia do Mzuri CFI 2. – Uruchomienie Mzuri CFI 2 jest środkiem do realizacji naszej misji - pomocy jak największej liczbie Polek i Polaków w osiągnięciu wolności finansowej. Również tym osobom, które są na początku swojej drogi i nie dysponują dużymi środkami na zakup nieruchomości – komentuje Sławek Muturi, założyciel Grupy Mzuri i przewodniczący rady nadzorczej Mzuri CFI 2. Mzuri planuje uruchomienie wkrótce kolejnych spółek w ramach inicjatywy Mzuri CFI.

Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1 cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów i pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Udziały w Spółce objęło wówczas 64 inwestorów. Obecnie Mzuri CFI 1 jest już na etapie finalizacji zakupu kamienicy w Łodzi. – Utwierdziło nas to w przekonaniu, że inwestowanie społecznościowe umożliwiające indywidualnym inwestorom lokowanie relatywnie niskich kwot kapitału w nieruchomości, to pożądana alternatywa dla tradycyjnych instrumentów oszczędnościowych - komentuje Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri CFI 2. - Spodziewamy się, że Mzuri CFI 2 wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie inwestorów - dodaje Kaźmierczak.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych