PARTNER PORTALU

Invigo przygotował ranking kredytów hipotecznych dostępnych w programie MdM

Zgodnie z wytycznymi programu MdM internetowy pośrednik hipoteczny Invigo przeanalizował bankowe propozycje dla klienta, który szuka kredytu na zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym.

Autor: housemarket.pl 30 marca 2015 11:42

Opracowując dane Invigo założył, że kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. W zestawieniu uwzględniono również 10 proc. wkład własny, który będzie pochodził z dopłaty rządowej.

Na miejscu pierwszym uplasowała się propozycja BZ WBK z marżą 1,69 proc. i 2,5 proc. prowizją. Oferta jest dedykowana klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 2 000 zł. Warto podkreślić, że w rankingu prezentowana jest najniższa marża, której poziom waha się od 1.69 proc. do 2.19 proc. Ostateczna wysokość marży może zostać ustalona przez bank dopiero po zakończeniu oceny scoringowej (przeprowadzanej przez bank indywidualnie dla każdego klienta).

Na pozycji drugiej można przyjrzeć się ofercie banku BGŻ, który proponuje marżę w wysokości 1,75 proc. oraz prowizję w wysokości 2 proc. klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów w wysokości min. 2 tys. zł, nabędą kartę debetową oraz ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank. Dodatkowo bank do czasu uzupełnienia brakującego wkładu własnego podwyższa marżę o 0,60 proc., co spowoduje wzrost raty o 70 zł.

Oczko niżej uplasował się Eurobank, który oferuje swoim klientom marżę w wysokości 1,5 proc. oraz 2 proc. prowizję. Kredyt na takich warunkach otrzymają kredytobiorcy, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank na cały okres kredytowania. Składka za pierwsze pięć lat ubezpieczenia wynosi 3,6 tys. zł. Z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu bank podwyższa marżę 0,15 proc.

Na miejscu czwartym znalazł się bank Pekao S.A., który oferuje marżę w wysokości 1,79 proc. klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, posiadają lub nabędą kartę debetową oraz kartę kredytową lub ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank. Ponadto bank będzie wymagał opłacenia ubezpieczenia rekompensującego brak wkładu własnego. Koszt ubezpieczenia wynosi 858 zł, jest to koszt płatny z góry za cały okres (65 miesięcy).

Na kolejnej pozycji jest oferta Raiffeisen Polbanku. Marża – 1,7 proc. – jest skierowana do klientów, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 2,5 tys. zł, nabędą kartę kredytową oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Klienci, którzy chcieliby uniknąć obowiązku opłacania prowizji z tytułu udzielenia kredytu powinni wykupić polisę na życie lub od utraty pracy oferowaną przez bank.

Na miejscu szóstym znalazła się oferta Deutsche Banku, który oferuje w pierwszym roku marżę
wysokości 2,15 proc. ( w pierwszym roku 1,2 proc.) oraz zerową prowizję klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz wykupią ubezpieczenie na życie lub przystąpią do produktu oszczędnościowego. Koszt ubezpieczenia to 1,8 proc. od kwoty kredytu za okres dwóch lat (płatne z góry), a w kolejnych latach 0,042 proc. miesięcznie. Natomiast koszt pakietu oszczędnościowego to 90 zł miesięcznie za każde 100 tys. zł kredytu. Należy pamiętać, że wszystkie produkty dodatkowe muszą być utrzymywane przez 5 lat od dnia wypłaty kredytu lub jego pierwszej transzy, aby marża była utrzymana przez cały okres kredytowania. W przypadku zakupu Pakietu Ubezpieczeniowo-Inwestycyjnego marża w pierwszym roku wyniesie 1,1 proc, a w późniejszym okresie 1,95 proc.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych