PARTNER PORTALU

Konto osobiste jest niezbędne. Sprawdź, jak wybrać to najlepsze!

Konto osobiste to bankowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dedykowany osobom fizycznym. Jego celem jest gromadzenie należności oraz regulowanie zobowiązań finansowych.

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez getinbank.pl 10 stycznia 2018 08:57

Aby konto osobiste należycie spełniło swoje funkcje, jego wybór nie może być przypadkowy.

W artykule podpowiemy, na jakie kwestie zwrócić uwagę, wybierając konto.

Sprawdzimy także, czy wybór tego darmowego zawsze okaże się dobrym wyborem.

Według danych, udostępnionych przez serwis PRNews.pl pod koniec II kwartału 2017 roku banki prowadziły blisko 32 mln rachunków osobistych. To aż o 280 tysięcy więcej niż w poprzednim kwartale.

Wiele wskazuje także na to, że finansowe wybory Polaków są coraz bardziej świadome, a wymagania względem kont - jasne i precyzyjne.

Na co warto zwrócić uwagę, zakładając konto w banku? Sprawdźmy.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Najlepsze konto bankowe powinno być przede wszystkim niedrogie. Warto wiedzieć jednak, że określenie to nie oznacza jedynie braku opłat za założenie i użytkowanie rachunku. Nie mniej ważne są bezpłatne przelewy, możliwość darmowej wypłaty środków z bankomatów w całej Polsce oraz darmowe wydanie i korzystanie z karty debetowej.

Ogromne znaczenie mają także indywidualne preferencje:

  • możliwość korzystania z konta poprzez system bankowości elektronicznej lub/i aplikację mobilną;
  • możliwość wykonywania szybkich przelewów i dostępność tego typu operacji w danym banku;
  • możliwość gromadzenia oszczędności poprzez systemy automatycznego oszczędzania, dostępne na platformie bankowości internetowej;
  • możliwość korzystania z programów typu money-back czy programów lojalnościowych i zniżkowych.

Najlepsze konto bankowego powinno być więc połączeniem uniwersalnych zalet z odpowiedzią na indywidualne potrzeby konkretnych użytkowników.

Bezpłatne konto - na co uważać?

Banki regularnie kuszą klientów możliwością założenia konta bez opłat. Z plakatów i reklam telewizyjnych krzyczą dumnie brzmiące hasła Tylko teraz konto za 0 zł, Darmowe konto. Załóż już dziś. Czy warto z nich skorzystać?

Do takich promocji warto podchodzić ostrożnie i z dystansem. Może się bowiem okazać, że użytkowanie konta i karty debetowej okaże się zupełnie bezpłatne… po spełnieniu określonych przez bank, często stosunkowo restrykcyjnych warunków. Może być to np. konieczność comiesięcznego przekazywania na konto wynagrodzenia za pracę, utrzymywanie stałego, określonej wysokości salda czy wykonywanie płatności kartą na określoną przez bank kwotę.

Jeśli szukasz rachunku, które zapewni Ci szereg darmowych profitów, nie obwarowanych nadmiernymi wymaganiami, załóż konto osobiste Getin Bank. Opinie na jego temat nie pozostawiają wątpliwości. Jakie walory konta Proste Zasady szczególnie doceniają klienci?

Konto osobiste Getin bank - opinie

Jako główną zaletę konta osobistego Proste Zasady jego użytkownicy wymieniają niskie koszty. Jeśli w ciągu miesiąca wykonasz 1 płatność kartą lub Blikiem, za prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, wydanie i obsługę karty debetowej oraz przelewy w bankowości internetowej i mobilnej zapłacisz 0 zł!

To jednak nie wszystkie profity, wynikające z użytkowania konta Proste Zasady. Otwierając rachunek otrzymasz dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej. Dzięki nim będziesz mógł realizować przelewy bez względu na godzinę i miejsce, w którym przebywasz.

Jeśli masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 26 lat, możesz prowadzić konto za darmo, niezależnie od dokonania wspomnianych wyżej transakcji. Otrzymasz także bezpłatne konto oszczędnościowe, które pozwoli Ci gromadzić kapitał na dowolny cel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych