PARTNER PORTALU

Kredyty dostępne w ramach programu Mieszkanie dla Młodych

Mimo podniesienia limitów cenowych maksymalnych dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, marże kredytów zaciąganych w ramach MdM są obecnie najwyższe wśród wszystkich dostępnych ofert.

Autor: Invigo/housemarket.pl 29 kwietnia 2015 09:26

Wciąż trwają prace na ostatecznym kształtem udoskonalonego programu MdM. Ich zakończenie planowane jest latem tego roku. Istotną informacją jest natomiast podniesienie limitów cenowych maksymalnych dopłat przez Bank Gospodarstwa Krajowego w większości województw. Niekorzystną informacją dla chcących skorzystać z tego programu jest niewątpliwie fakt, że marże kredytów zaciąganych w ramach programu są obecnie najwyższe wśród wszystkich dostępnych ofert.

Zgodnie z wytycznymi programu MdM Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta, który szuka kredytu na zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat - jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości. W analizie uwzględniono również 10 proc. wkład własny, który będzie pochodził z dopłaty rządowej.

Na miejscu pierwszym uplasowała się oferta Eurobanku, który oferuje swoim klientom marżę w wysokości 1,55 proc. oraz 2 proc. prowizję. Kredyt na takich warunkach otrzymają kredytobiorcy, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank na cały okres kredytowania. Składka za pierwsze pięć lat ubezpieczenia wynosi 3600 zł. Z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu bank podwyższa marżę 0,15 proc.

Na pozycji drugiej możemy przyjrzeć się ofercie BZ WBK z marżą 1,69 proc. i 2,5 proc. prowizją. Oferta jest dedykowana klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 2 tys. zł. Warto podkreślić, że w rankingu Invigo prezentuje najniższą marżę, której poziom waha się od 1.69 proc. do 2.19 proc. Ostateczna wysokość marży może zostać ustalona przez bank dopiero po zakończeniu oceny scoringowej (przeprowadzanej przez bank indywidualnie dla każdego klienta).

Oczko niżej uplasował się Pekao S.A., który oferuje marżę w wysokości 1,79 proc. klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, posiadają lub nabędą kartę debetową oraz kartę kredytową lub ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez bank. Ponadto bank będzie wymagał opłacenia ubezpieczenia rekompensującego brak wkładu własnego. Koszt ubezpieczenia wynosi 805 zł, jest to koszt płatny z góry za cały okres (61 miesięcy).

Na miejscu czwartym znalazła się propozycja banku BGŻ, który proponuje marżę w wysokości 1,95 proc. oraz prowizję w wysokości 2 proc. klientom, którzy otworzą konto (Plan Aktywny) w Banku wraz z deklaracją regularnych wpływów w wysokości min. 2 tys. zł, nabędą kartę debetową oraz ubezpieczenie nieruchomości oferowane przez Bank. Dodatkowo bank do czasu uzupełnienia brakującego wkładu własnego podwyższa marżę o 0,60 proc., co spowoduje wzrost raty o 70 zł.

Na kolejnej pozycji jest oferta Alior Banku. Klienci zainteresowani kredytem hipotecznym z dopłatą rządową w tym banku mogą liczyć na marżę od 1,99 proc. Bank pobierze także prowizję w wysokości 2-5 proc. Z tytułu brakującego wkładu własnego bank podwyższy marżę o 0,15 proc.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych