PARTNER PORTALU

Kredyty hipoteczne: marże niższe niż rok temu

Gdyby klienci kupujący mieszkanie na kredyt w lipcu 2014 r. wstrzymali się ze swoją decyzją, dziś w większości banków otrzymaliby niższą marżę - wynika z analizy Bankier.pl. Różnice sięgają nawet 0,7 pp.

Autor: Bankier.pl 29 lipca 2015 08:26

- W ostatnim rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl poprosiliśmy banki o przedstawienie ofert kredytów hipotecznych, przyjmując taki sam profil klienta i warunki zobowiązania, jakie badaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Okazało się, że dzisiaj ci sami kredytobiorcy otrzymaliby w większości banków niższą marżę, zarówno przy kredycie z 10, jak i 20-procentowym wkładem własnym. W niektórych przypadkach marże będą niższe nawet o 0,5-0,7 pp. - wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz z Bankier.pl.

To dobra informacja dla osób, które planują zaciągnięcie kredytu hipotecznego w tym roku. Jeśli patrzeć na oferty kredytów pod kątem wysokości proponowanych marż, są one atrakcyjniejsze niż jeszcze kilka miesięcy temu. Dzisiejsze marże nie należą jednak do najniższych, jakie banki były w stanie zaoferować. Przed trzema laty, w II kwartale 2012 roku, sporo było ofert kredytów hipotecznych z marżą poniżej 1 proc. Dziś tylko jeden bank proponuje marżę poniżej wspomnianej granicy. Jest ona jednak oferowana w ramach promocji i tylko tym klientom, którzy spełnią określone warunki dodaje.

Banki wracają do kredytów hipotecznych, bo znacząco poprawiła się koniunktura na rynku nieruchomości. Szczególnie duże jest zainteresowanie nową ofertą deweloperską. W takiej sytuacji, wyczuwając bardzo dobrą koniunkturę na rynku, chcą odświeżyć swój kontakt z klientami i odbudować dobry portfel kredytów hipotecznych. Tym razem już w złotych i bez błędów związanych z przekredytowaniem. Obniżanie marż ma zachęcić szczególnie osoby o dobrej zdolności kredytowej i z dobrą historią kredytową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych