PARTNER PORTALU

Kwietniowy BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe lekko w dół

W kwietniu Polacy mniej chętnie korzystali z możliwości kredytowania kupna mieszkania. Biuro Informacji Kredytowej zanotowało załamanie dynamiki zarówno liczby, jak i wartości nowych wniosków o kredyty mieszkaniowe.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 10:38

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który  informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -7,6 proc. w kwietniu 2015 r. - podało Biuro Informacji Kredytowej. Oznacza to, że w kwietniu 2015 r., banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. W 1 kwartale 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła +0,5 proc.

- Po pozytywnych informacjach z  pierwszego kwartału 2015 r., w kwietniu zaobserwowaliśmy załamanie dynamiki, zarówno liczby jak i wartości, nowych wniosków o kredyty mieszkaniowe. Oznacza to, że nie widać jeszcze trwałego ożywienia na rynku kredytów mieszkaniowych pomimo sprzyjającej sytuacji zewnętrznej – mówi Mariusz Cholewa, prezes BIK.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych