PARTNER PORTALU

Minister finansów zapowiada pomoc dla osób mających kredyt w złotówkach

Rząd planuje rozszerzyć pomoc dla kredytobiorców mających kredyt w złotówkach i będących w trudnej sytuacji - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek. Kredytobiorca mógłby otrzymać wsparcie do 1,5 tys. zł przez dwa lata.

Autor: PAP 24 lipca 2015 14:11

"Rząd zwraca uwagę, że potrzebne jest rozwiązanie, jednocześnie projekt takiej ustawy jest przygotowany w MF, w którym pomoc dla kredytobiorców w trudnych warunkach jest udzielona także dla kredytów w PLN, dla takich, którzy utracili pracę, których obciążenie długu przekracza 60 proc. ich dochodów czy tez takich, których stosunek wartości kredytu do nieruchomości przekracza 100 proc." - powiedział Mateusz Szczurek.

"Dla takich kredytów w określonych ramach, jeśli chodzi o wielkość nieruchomości, przewidujemy pomoc w postaci wsparcia dodatkowo do 1500 zł przez 2 lata. Ten nieoprocentowany kredyt będzie można spłacać w długim okresie po wygaśnięciu wsparcia" - dodał.

Powiedział, że w "pewnych warunkach" kredyt mógłby być umorzony, ale co do zasady byłaby to pomoc zwrotna. "Środki pochodziłby ze składek banków na fundusz wsparcia dla kredytobiorców w trudnych warunkach" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych