PARTNER PORTALU

Na stronie UOKiK sprawdzisz warunki spłaty kredytów hipotecznych

Na stronie internetowej UOKiK można sprawdzić warunki spłaty kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich; w tym m.in. wysokości kursów kupna i sprzedaży tej waluty w poszczególnych bankach. - Dzięki naszej akcji kursy bardzo się spłaszczyły - mówi PAP prezes UOKiK Adam Jasser.

Autor: PAP 10 sierpnia 2015 11:24

"Po ostatnim gwałtownym umocnieniu się franka szwajcarskiego do złotego UOKiK zaczął bardzo blisko monitorować, co się dzieje z kursami, tabelami kursowymi, które są oferowane klientom. Banki poproszone przez nas przedstawiały nam w regularnych odstępach czasu to, co zmienia się w ich tabelach. UOKiK publikuje te informacje w sposób zbiorczy na swoich stronach internetowych" - mówi PAP prezes UOKiK.

"Zaobserwowaliśmy, że dzięki tej akcji (...) te kursy bardzo się spłaszczyły, (...) spadły i w zasadzie sprowadziły się do w miarę podobnego poziomu w wielu instytucjach finansowych" - mówi.

"Z naszego punktu widzenia ta przejrzystość rynku dzięki naszej akcji wzrosła, ale niezależnie od tego, prowadzimy także postępowania na temat tego, czy na przykład banki jednostronnie nie zmieniły warunków umowy, jeśli chodzi o obsługiwanie kredytów we franku szwajcarskim" - podkreśla prezes UOKiK.

Zestawienie dostępne jest na stronie: finanse.uokik.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych