PARTNER PORTALU

Oprocentowanie kredytów nadal niskie

Obecne bardzo korzystne warunki kredytowania mogą w przyszłości ulec pogorszeniu. Dotyczy to zarówno oprocentowania, jak i dostępności kredytów - przewidują eksperci.

Autor: HouseMarket.pl 12 czerwca 2015 09:36

W maju zaczął rosnąć wskaźnik WIBOR, a to przełoży się na wysokość oprocentowania kredytów. Na początku maja wynosił on 1,65 proc., a obecnie już 1,7 proc. Mimo tej niekorzystnej tendencji dla kredytobiorców, oprocentowanie zobowiązań długoterminowych nadal jest niskie. Dla nowo udzielanych kredytów z dziesięcioprocentowym wkładem własnym wynosi ono średnio 3,66 proc. Natomiast dla tych z wkładem na poziomie 25 proc. jest to zaledwie 3,45 proc.

–Potencjalni kredytobiorcy powinni liczyć się z możliwością wzrostu oprocentowania. Jednocześnie może pogarszać się dostępność kredytów mieszkaniowych – zauważa Jarosław Sadowski, ekspert Expander Advisors. – Zależy ona bowiem przede wszystkim od dochodu rodziny ubiegającej się o dodatkowe środki na sfinansowanie zakupu mieszkania, a także od kosztów zobowiązania. Gdy ten koszt rośnie, a dochód się nie zmienia, to spada dostępna kwota kredytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych