PARTNER PORTALU

PKO Bank Hipoteczny liczy na pierwszą emisję listów zastawnych w III kwartale br.

PKO Bank Hipoteczny liczy, że w III kwartale przeprowadzi pierwszą emisję listów zastawnych o wartości do 500 mln zł - poinformował Rafał Kozłowski, prezes banku.

Autor: PAP 15 czerwca 2015 17:40

"Pierwszą emisję listów zastawnych planujemy przeprowadzić w trzecim kwartale bieżącego roku. Wartość pierwszej emisji wyniesie do 500 mln zł" - powiedział Kozłowski.

Wcześniej PKO BH planował, że do emisji dojdzie w połowie 2015 roku. Prezes PKO BH liczy, że nowelizacja ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych będzie przyjęta jeszcze w tej kadencji Sejmu. "Do końca obecnej kadencji parlamentu pozostało jeszcze ponad 3 miesiące pracy. Liczymy na to, że nowelizacja zostanie przyjęta tak szybko, jak tylko będzie to możliwe" - powiedział Kozłowski.

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych.

PKO ocenia, że dynamika rozwoju polskich banków hipotecznych zależy od noweli tej ustawy. Reforma ułatwić ma oferowanie listów zastawnych nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na rynkach zagranicznych, co obecnie nie jest możliwe. Potencjalnymi nabywcami tych instrumentów są fundusze emerytalne i inwestycyjne, ubezpieczyciele oraz inne banki.

PKO BP oceniał wcześniej, że około połowa obecnego portfela złotowych kredytów hipotecznych banku, czyli około 26 mld zł, kwalifikuje się do przetransferowania do banku hipotecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych