PARTNER PORTALU

PO: PiS oszukało frankowiczów

- PiS obiecało frankowiczom złote góry. Wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, że politycy tej partii oszukali wyborców – oświadczyli w czwartek posłowie PO podczas briefingu w Sejmie.

Autor: PAP 10 lutego 2017 12:16

Politycy PO odnieśli się do porannej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego: „Frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach; rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego”.

Rzecznik PO Jan Grabiec skrytykował prezesa PiS za to, że odesłał frankowiczów do sądów, żeby na tej drodze walczyli o swoje prawa. - Ta kuriozalna wypowiedź była poprzedzona dwuletnią kampanią polityków PiS, którzy obiecywali frankowiczom dosłownie złote góry. Obiecywali, że kiedy PiS dojdzie do władzy zlikwiduje wszystkie problemy osób, które zaciągnęły kredyty we frankach. Te obietnice były daleko posunięte, a dzisiaj prezes Kaczyński odsyła frankowiczów do zgniłych sądów – powiedział.

Jak zaznaczył, słowa prezesa PiS są bulwersujące. - Dzięki tego rodzaju obietnicom PiS wygrał wybory, a dziś odwraca się plecami do tych, którym te obietnice składał – podkreślił Grabiec.

- Dzisiaj prezes Kaczyński przegrał z imposybilizmem, który miał się skończyć, gdy PiS dojdzie do władzy. Powiedział frankowiczom wyraźnie: oszukaliśmy was, od początku wiedzieliśmy że nie możemy wam pomóc, że przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia zaciągnięcia jest niemożliwe – powiedziała posłanka PO Izabela Leszczyna.

- To kolejny raz, gdy PiS mówi: nie damy rady. PiS oszukał wyborców nie pierwszy i nie ostatni raz – dodała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych