PARTNER PORTALU

Projekt pomocy kredytobiorcom mającym kredyt w złotówkach - gotowy

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt przewidujący rozszerzenie pomocy dla kredytobiorców mających również kredyt w złotych jest gotowy - poinformowała wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Autor: PAP 28 lipca 2015 17:00

"Projekt jest gotowy, ale nawet ścieżka rządowa byłaby zbyt opieszała, biorąc pod uwagę kalendarz wyborczy. Jesteśmy po rozmowach z klubem poselskim Platformy Obywatelskiej. Przewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych, Krystyna Skowrońska ten projekt weźmie, to będzie projekt poselski" - powiedziała Izabela Leszczyna.

Wyraziła nadzieję, że prace nad tym projektem będą się toczyć równolegle z pracami nad projektem przedstawionym na początku lipca przez posłów PO. "To są dwie nogi tej samej idei" - podkreśliła wiceminister.

Minister finansów Mateusz Szczurek poinformował w ubiegłym tygodniu dziennikarzy w Sejmie, że rząd planuje rozszerzyć pomoc dla kredytobiorców mających również kredyt w złotych będących w trudnej sytuacji. Kredytobiorca mógłby otrzymać wsparcie do 1500 zł przez 2 lata.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych