PARTNER PORTALU

PZU kupił 25 proc. akcji Alior Bank

PZU kupił 25 proc. akcji Alior Bank. Wartość transakcji to 1,6 mld złotych. Do sfinalizowania transakcji potrzeba jeszcze zgody KNF i UOKiK.

Autor: PAP 01 czerwca 2015 08:29

PZU chce kupować udziały w kolejnych podmiotach i stworzyć bank, który znalazłby się w pierwszej piątce banków pod względem aktywów w Polsce. W tej instytucji PZU miałby znaczne udziały, ale nie większościowe. Andrzej Klesyk, prezes PZU przyznał, że władze PZU są zainteresowane kupnem udziałów w kolejnych dwóch podmiotach, jednak ze względu na podpisane umowy o poufności, nie może ujawnić których. Ocenił także, że obecnie na rynku są cztery banki, które w najbliższym czasie będą sprzedawane.

Zastrzegł, że intencją PZU nie jest jednak tworzenie grupy ubezpieczeniowo-bankowej. "To transakcja z naszego punktu widzenia wyłącznie finansowa. My chcemy zarobić pieniądze dla naszych akcjonariuszy. A to jest transakcja, w której widzimy znaczny potencjał wzrostu wartości" - powiedział Klesyk. "W obecnej sytuacji rynkowej widzimy banki, które muszą się sprzedać lub być sprzedane. Widzimy możliwość bycia katalizatorem konsolidacji rynku bankowego w Polsce" - wyjaśnił.

W związku z tym PZU nie będzie się łączyć z Alior Bankiem, planuje jednak sprzedawać swoje produkty przez sieć banku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych