PARTNER PORTALU

Rekordowa wartość udzielonych kredytów hipotecznych

W okresie przedwakacyjnym Polacy chętniej korzystali z kredytów hipotecznych. Za pośrednictwem firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego udzielono ich na łączną kwotę 3,76 mld złotych.

Autor: HouseMarket.pl 24 sierpnia 2015 11:49

Drugi kwartał 2015 r. okazał się pomyślny dla branży doradztwa finansowego, szczególnie w obszarze kredytów mieszkaniowych. Za pośrednictwem firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego udzielono ich na łączną kwotę 3,76 mld złotych, co oznacza 14,3 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do poprzednich trzech miesięcy.

– To osiągnięcie tym większe, że okres przedwakacyjny nie był spokojny. Niepokój związany z sytuacją gospodarczą Grecji i jej konsekwencjami dla naszego kraju nie zachęcał do zaciągania długoterminowych zobowiązań. Podobny efekt mogła mieć kampania prezydencka i zmiana władzy, która zawsze zwiększa ostrożność kupujących - komentuje Andrzej Oślizło, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego, Expander Advisors. Jego zdaniem utrzymywanie wysokiego wzrostu sprzedaży, nawet mimo wspomnianych trudności, pozwala na prognozowanie kontynuacji tej pozytywnej tendencji przez kolejne miesiące.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych