PARTNER PORTALU

RPP: stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się nie zmieniać poziomu stóp procentowych - poinformował bank centralny. Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów.

Autor: PAP 03 czerwca 2015 13:37

Stopa referencyjna nadal wynosi 1,50 proc. w skali rocznej; lombardowa 2,50 proc. w skali rocznej; depozytowa 0,50 proc. w skali rocznej; a redyskonta weksli 1,75 proc. w skali rocznej.

Ostatnia obniżka stóp miała miejsce w marcu - wówczas RPP obniżyła stopy procentowe NBP o 50 pb. Rada poinformowała wówczas w swoim komunikacie, że decyzja ta oznacza "zamknięcie cyklu łagodzenia polityki pieniężnej". Na kwietniowym, jak i majowym posiedzeniu Rada utrzymała stopy bez zmian.

Główna Ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek wskazała, że środowa decyzja Rady była zgodna z oczekiwaniami rynkowymi. "Zgodnie z oczekiwaniami RPP nie zmieniła dziś poziomu stóp procentowych. Komunikat po dzisiejszym posiedzeniu Rady prawdopodobnie niewiele będzie się różnić od dwóch ostatnich" - stwierdziła. Ekonomistka podtrzymała jednocześnie, że nadal nie spodziewa się zmian wysokości stóp procentowych do końca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych