PARTNER PORTALU

Rynek wstrzymał oddech przed referendum w Grecji

Rynki finansowe oczekują na wynik niedzielnego referendum w Grecji. W piątek ekonomiści nie spodziewają się większych zmian, jeśli chodzi o wyceny polskich aktywów.

Autor: PAP 03 lipca 2015 10:07

Polska waluta powinna pozostać stabilna, w przedziale 4,18-4,20 za euro.

"Uważamy, że przed niedzielnym referendum dotyczącym przyjęcia lub odrzucenia programu reform zaproponowanego Grecji przez kredytodawców złoty utrzyma się w pobliżu poziomu 4,20" - napisali w raporcie ekonomiści z BGŻ BNP Paribas. "Naszym zdaniem Grecy zaakceptują warunki umowy. Ewentualne odrzucenie tej propozycji może jednak spowodować gwałtowne osłabienie złotego. W dłuższej perspektywie dobra koniunktura w krajowej gospodarce powinna jednak wspierać umocnienie polskiej waluty" - dodali.

We wtorek Grecja nie uregulowała swoich zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ministrowie finansów państw strefy euro uzgodnili w czasie środowej telekonferencji, że nie będzie kolejnych rozmów ws. pomocy dla Grecji przed niedzielnym referendum w tym kraju na temat warunków dalszych pożyczek.

Opublikowane w czwartek i piątek sondaże przed niedzielnym referendum w Grecji ws. warunków pomocy zagranicznej, mającej ratować kraj przed bankructwem, wskazują na przewagę zwolenników porozumienia się Aten z kredytodawcami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych