PARTNER PORTALU

W resorcie skarbu nie będzie rewolucji

Nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński będzie oceniać menedżerów spółek na podstawie ich wyników. Nie przewiduje rewolucji.

Autor: PAP 16 czerwca 2015 12:53

Nie będę szukał rewolucji w resorcie skarbu, zarządzający mieniem państwa powinni być rozliczani z wyników - powiedział we wtorek nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński po powołaniu go przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w skład rządu.

Czerwiński zapowiedział, że liczy na to, iż ustępujący minister skarbu Włodzimierz Karpiński wprowadzi go do resortu, a dokumenty, które mu przekaże są uporządkowane. "Od jutra będę mógł odpowiadać na bardziej szczegółowe pytania" - zadeklarował.

Czerwiński zastąpi na stanowisku Włodzimierza Karpińskiego, który odchodzi z ministerstwa w związku z publikacją akt ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej. Karpiński ocenił w poniedziałek, że głównym wyzwaniem dla jego następcy będzie restrukturyzacja górnictwa.

Zmiany w rządzie to pokłosie ujawnienia w zeszłym tygodniu akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Z rządu odeszli wówczas: Bartosz Arłukowicz (zdrowie), Andrzej Biernat (sport), Włodzimierz Karpiński (MSP), a także wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski. Natomiast Radosław Sikorski zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych