PARTNER PORTALU

Więcej pieniędzy na realizację programu Mia100 Kamienic

O ponad 32 mln zł więcej chcą w 2015 roku przeznaczyć władze Łodzi na realizację programu Mia100 Kamienic, w ramach którego remontowane są łódzkie budynki. W sumie w tym roku miasto chce wydać na ten cel ponad 62 mln zł.

Autor: PAP 17 marca 2015 16:18

Prezydent Łodzi chce na środowej sesji Rady Miejskiej zaproponować radnym przesunięcie 32,5 mln zł z oszczędności na realizację program Mia100 Kamienic. Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację prac w siedmiu budynkach, w tym czterech wpisanych do rejestru zabytków: domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24, kamienicy na rogu ul. Piotrkowskiej i Narutowicza 1, kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 243 i kamienicy przy ul. Zielonej 6.

Trzy kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane z tych pieniędzy to remonty budynków przy ul. Gdańskiej 8, Gdańskiej 25 i Jaracza 32. Sfinansowane ma być także przygotowanie dokumentacji dla gmachu przy al. Kościuszki 19, w którym mieścił się komisariat policji.

Program Mia100 Kamienic ruszył w Łodzi w 2011 r. W sumie prace remontowe objęły ponad 100 miejskich nieruchomości - kamienic i willi. Całkowity koszt tych inwestycji, wraz z okoliczną infrastrukturą drogową, szacuje się na ponad 300 mln zł.

Obecnie miasto przygotowuje się do rewitalizacji całych kwartałów. W łódzkim Kontrakcie Terytorialnym na lata 2014-2023 znalazło się dziewięć programów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, obejmujących kwartały Śródmieścia o łącznej powierzchni ponad 70 ha. Pierwszym realizowanym już w 2015 roku projektem będzie rewitalizacja ul. Moniuszki w ścisłym centrum Łodzi.

Po zakończeniu remontu zmieni się nie tylko wygląd budynków, ale także struktura i przeznaczenie lokali. W atrakcyjnych lokalizacjach powstaną mieszkania o większym metrażu, lofty i lokale użytkowe.

           

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych