PARTNER PORTALU

Zakup nieruchomości - atrakcyjny zysk?

Zgodnie z danymi Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami w 2016 roku ponad połowa inwestujących Polaków wybiera nieruchomości, by ulokować swój kapitał. Ten odsetek stale rośnie, ponieważ w cenie są inwestycje dających stabilny przychód i długofalowy zysk.

Autor: housemarket.pl 26 lipca 2017 16:00

Inwestycja w nieruchomości stała się alternatywą dla lokat bankowych czy spekulacji giełdowych, przynosząc większy i pewny zysk. Coraz więcej osób posiadających gotówkę czy też zdolność kredytową, decyduje się na inwestycję w nieruchomości. Jest to również bezpieczna opcja dla osób, które myślą o przyszłej emeryturze i chcą zabezpieczyć swoją przyszłość w obawie o pogorszenie standardu życia. Tym bardziej, że obsługa wynajmu nie jest już problemem. Jeśli nie chcemy lub nie możemy sami zająć się obsługą wynajmu, możemy zlecić ją zewnętrznej agencji. Powstało wiele firm wyspecjalizowanych w obsłudze wynajmu długo- i krótkoterminowego, które wyręczają właścicieli z konieczności poszukiwania najemców, dbania o czystość, obsługę i bieżące naprawy.

Inwestując w nieruchomości już niemalże na starcie zyskujemy podwójnie – na wzroście wartości nieruchomości oraz na miesięcznym wynajmie. Statystycznie cena nieruchomości wzrasta średnio o 2 proc. w ciągu roku. Ponadto inwestycja w wynajem sprawia, że korzystamy z przychodów na bieżąco – inaczej niż na lokatach, giełdzie czy lokując środki w kruszcach. Przeciętna rentowność inwestycji z wynajmu mieszkania wynosi obecnie 5,28 proc. – wynika z obliczeń Home Brokera i Domiporta.pl. Tymczasem w wybranych lokalizacjach w Warszawie można osiągnąć zwrot z inwestycji na poziomie nawet 9 proc.

Przykładem takiej inwestycji jest warszawskie osiedle Bliska Wola, budowane przez Construction Holding. Inwestycja znajduje się w sercu dynamicznie rozwijającej się warszawskiej Woli, pomiędzy ulicą Kasprzaka i Aleją Prymasa Tysiąclecia, zaledwie kilka minut od centrum miasta. Lokalizacja osiedla są bardzo ważne przy wyborze zakupu mieszkania w celach inwestycyjnych - wpływają bowiem na dynamikę wzrostu wartości nieruchomości oraz poziom przyszłego obłożenia i tym samym stopy zwrotu. 

Największy zwrot z inwestycji dają mieszkania o małej powierzchni, najbardziej poszukiwane przez najemców – nawet poniżej 25 mkw., kompaktowe a zawierające wszystkie funkcje mieszkalne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych