PARTNER PORTALU

Złotówka odrabia straty

Wtorkowa sesja nie przyniosła większych zmian na parze EUR/PLN, które po porannym osłabieniu odrobiło straty i kończy handel w okolicach 4,24 zł - ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski.

Autor: PAP 29 września 2015 17:49

Ok. godz. 17.20 euro kosztowało 4,24 zł, dolar 3,77 zł, a frank 3,89 zł.

"Znów widać było bardzo wyraźnie jak polska waluta uzależniona jest od nastrojów na globalnych rynkach i wydaje się, że ta prawidłowość będzie nadal obowiązywać, gdyż jest ona obecna w tej chwili na praktycznie wszystkich klasach aktywów. Złotemu nie pomogły dziś także wypowiedzi mówiące o tym, że istnieje ryzyko rewizji w dół dla prognozy PKB ujętej w projekcie budżetu na 2016 r." - wskazał Kamil Maliszewski.

Jak przypomniał w środę poznamy z kolei wstępny odczyt inflacji CPI, który będzie publikowany pierwszy raz w historii, co powoduje dość duże ryzyko dla ewentualnych prognoz biorąc jednak pod uwagę negatywne tendencje w krajach strefy Euro trudno oczekiwać zdecydowanego przyspieszenia tempa wzrostu cen w Polsce.

"Kurs USD/PLN ciągle zbliżą się do bariery 3,80 i wydaje się, że w razie dobrych odczytów z USA w drugiej części tygodnia istnieją szanse pokonanie tych poziomów. Najwięcej złoty stracił dziś w stosunku do franka szwajcarskiego, co nie powinno dziwić w otoczeniu bardzo chaotycznych wahań i dużej nerwowości inwestorów. Ciągle znajdujemy się jednak poniżej poziomu 3,90 i zakładamy, że nie powinien on zostać trwale pokonany w najbliższych dniach" - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych