PARTNER PORTALU

Złotówka stabilna. Jest szansa na wzrosty

W poniedziałek złotówka była stabilna, ale analitycy spodziewają się niewielkich tendencji wzrostowych w dalszej części tygodnia.

Autor: PAP 31 sierpnia 2015 17:56

Ok. godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,21 zł, za dolara 3,76 zł, a za franka szwajcarskiego 3,89 zł.

Marek Rogalski z DM BOŚ zwrócił uwagę, że w poniedziałek złotówka była stabilna, choć - jak zaznaczył - aktywność inwestorów była mniejsza ze względu na dzień wolny w Londynie.

"Na uwagę zasługuje brak nazbyt negatywnej reakcji w regionie na słowa wiceprezesa FED wygłoszone w sobotę na sympozjum w Jackson Hole. Stanley Fischer dał do zrozumienia, że FED może rozważyć podwyżkę stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Niewykluczone jednak, że po dłuższej analizie rynek uznał, że taki ruch nie znalazłby koniecznej większości" - skomentował Rogalski.

Dodał, że inwestorzy "zdają się też nadmiernie nie obawiać kontekstu jutrzejszych publikacji z Chin - w nocy poznamy ostateczne odczyty PMI".

Analityk zwrócił uwagę, że we wtorek na notowania walut mogą wpłynąć wskaźniki PMI, a także ISM dla przemysłu USA.

"Rynek może być jednak szczególnie wrażliwy na nieco słabsze odczyty - to mogłoby skutkować wyraźniejszą korektą dolara. A w takim scenariuszu przełożyłoby się to na notowania USD/PLN. Kluczowy będzie w takiej sytuacji test wsparcia przy 3,74. Jego złamanie otworzy drogę do zejścia niżej. W przypadku EUR/PLN takim ważnym poziomem jest rejon 4,20" - komentował analityk DM BOŚ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych