PARTNER PORTALU

Złoty nieznacznie zyskał na wartości

W trakcie wtorkowej sesji złoty nieznacznie zyskiwał na wartości wobec zagranicznych walut, równocześnie minimalnie tracąc w relacji do funta szterlinga - ocenił analityk domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Konrad Ryczko.

Autor: PAP 08 września 2015 19:11

Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,22 zł, dolar 3,77 zł, a frank 3,86 zł.

"Wzrost o ok. 0,4 proc. wartości wyceny PLN na większości zestawień był w dużej mierze następstwem udanej sesji w Chinach. Pomimo słabszych danych dotyczących bilansu handlowego (w tym spadek importu r/r o ponad 13,00 proc.) indeksy w Chinach rosły na bazie zapowiedzi wprowadzenia nowych metod stabilizacji tamtejszych rynków" - zaznaczył Konrad Ryczko.

Wskazał, że poza Chinami dla PLN liczą się również perspektywy polityki monetarnej w USA, a tam - w jego ocenie - prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu wynosi jedyne 19 proc.

"Inwestorzy zakładają, iż FED nie będzie się spieszył z zacieśnianiem polityki monetarnej przy ostatnich zagrożeniach dla globalnego wzrostu gospodarczego. W kraju natomiast obserwujemy napływ komentarzy dotyczących zaprezentowanego projektu budżetu na rok 2016 z zastrzeżeniem, iż w dużej mierze jest to budżet wyborczy, a przyszła ekipa rządza prawdopodobnie zmieni jego kształt" - podkreślił Ryczko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych