PARTNER PORTALU

Złoty znacznie stracił

Wtorkowa sesja przyniosła solidne osłabienie złotego w stosunku do głównych walut, ze względu na zdecydowane pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach - ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski.

Autor: PAP 07 lipca 2015 17:55

Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,21 zł, dolar 3,85 zł, a frank 4,05 zł.

"EURO/PLN wyraźnie wybił się powyżej poziomu 4,20 i nie można wykluczyć, że w razie dalszego pogorszenia się nastrojów złotówka może osłabić się do okolic 4,25. Zdecydowanie większe wzrosty zobaczyliśmy dziś na USD/PLN, gdzie kurs dotarł do okolic 3,85 zyskując ok. 5 groszy. W razie dalszego umocnienia dolara po jutrzejszych minutkach z czerwcowego posiedzenia FOMC USD/PLN może szybko znaleźć się nawet powyżej 3,90" - wskazał Kamil Maliszewski.

W jego ocenie problematyczna wydaje się również sytuacja na franku szwajcarskim, który - jego zdaniem - znajduje się na najwyższych poziomach od stycznia tego roku. "W tym przypadku bardzo trudno wskazać dokładny poziom, do którego będą dążyły notowania, należy jednak przypuszczać, że skala osłabienia złotego wobec CHF, będzie nieznacznie silniejsza niż wobec euro" - zaznaczył.

Zdaniem Maliszewskiego środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej i konferencja prasowa po trwającym posiedzeniu Rady, nie powinny przynieść istotnych informacji dla inwestorów. "Usłyszymy wiele zapewnień o stabilności systemu i gotowości ze strony NBP do działania w razie potrzeby, widać jednak, że jak na razie negatywne konsekwencje sytuacji w Grecji, nie powodują większego niepokoju u członków Rady Polityki Pieniężnej i nie należy oczekiwać interwencji na rynku złotego" - ocenił analityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych