PARTNER PORTALU

Złoty zyskał w stosunku do franka

W czwartek złoty pozostawał relatywnie stabilny wobec większości walut, nieznacznie umocnił się wobec franka szwajcarskiego.

Autor: PAP 10 września 2015 18:03

Po godz. 17 euro kosztowało 4,21 zł, dolar 3,73 zł, a CHF 3,85 zł.

Zmienność na rynku pozostała niewielka, gdyż obecnie brak jest czynników mogących istotnie wpłynąć na złotówkę - tłumaczył Konrad Ryczko, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

"Potencjalnego impulsu należy wyczekiwać dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy FED podejmie decyzję odnośnie stóp procentowych. Prawdopodobieństwo takiej decyzji jest jednak ograniczone (ok. 20 proc.), stąd ważniejszy będzie komunikat i zapowiedź (szefowej Rezerwy Federalnej) Janet Yellen odnośnie potencjalnego momentu rozpoczęcia zacieśnienia polityki monetarnej w USA" - ocenił.

Dodał też, że złoty lokalnie nie zareagował na wypowiedź marszałek Sejmu odnośnie ustawy o kredytach w CHF (Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w czwartek, że uchwalenie "ustawy o frankowiczach" przez Sejm tej kadencji wydaje się "nierealne" - PAP), pomimo wzrostu kursów banków na warszawskiej giełdzie. Na rynek walutowy nie wpłynęła również aukcja długu, gdzie ulokowano papiery za 3 mld zł - zauważył Ryczko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych