PARTNER PORTALU

Złoty zyskał wobec franka i dolara

Złoty po wtorkowych spadkach w środę umocnił się do franka szwajcarskiego i dolara, nieznacznie tracąc do euro. Zdaniem analityków, to efekt wystąpienia przewodniczącego EBC i uspokojenia giełdy.

Autor: PAP 23 września 2015 18:02

Ok. godz. 17.30 euro kosztowało 4,21 zł, dolar 3,77 zł, a frank 3,85 zł.

Jak zaznaczył Konrad Ryczko z DM BOŚ, złoty podczas środowej sesji zmagał się ze stosunkowo mocnym euro, które otrzymało wsparcie w postaci słów szefa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego, odsuwających w czasie decyzję o dalszym luzowaniu polityki pieniężnej.

"Wystąpienie szefa EBC było jednym z kluczowym punktów sesji. Inwestorzy otrzymali stanowisko, które zakłada dalsze obserwowanie sygnałów z europejskiej gospodarki przed decyzją o ewentualnym zwiększeniu skupu europejskich aktywów (QE) w wykonaniu Europejskiego Banku Centralnego. Przyniosło to umocnienie wspólnej waluty i spadek wyceny dolara amerykańskiego" - uważa Ryczko.

Jego zdaniem, pomimo nienajlepszych nastrojów wokół rynków wschodzących oraz ze względu na ryzyko polityczne związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce, kurs złotego w najbliższym czasie pozostanie "relatywnie stabilny".

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych