PARTNER PORTALU

10 najdroższych rynków nieruchomości na świecie

Najgrubszym portfelem trzeba dysponować w Monako. Za milion dolarów można tam kupić jedynie 17 mkw. apartamentu – wynika z szacunków firmy Knight Frank. Podobny poziom cen obowiązuje w Londynie, gdzie milion dolarów pokryje koszt zakupu jedynie 20 mkw. apartamentu.

Autor: Lion's Bank/HouseMarket.pl 29 czerwca 2015 11:38

Top 10 najdroższych lokalizacji zamykają Paryż i Los Angeles. Tam za milion można kupić przynajmniej 50 mkw. nieruchomości. W Polsce za milion dolarów można stać się właścicielem nawet prawie 200-metrowego apartamentu w Warszawie. Lion’s Bank sprawdził jakie przykładowe nieruchomości są dostępne obecnie w 10 miastach o najwyższym poziomie cen nieruchomości.

 

Los Angeles: w Bel Air na nabywcę czeka dom o powierzchni 1260 mkw. składający się z 7 sypialni, 10 łazienek, pokoju dziennego, biblioteki i gabinetu. Na wyposażeniu znaleźć można windę, cztery kominki, piwnicę na wina, system zarządzania nieruchomością, basen, bar na świeżym powietrzu i kino domowe. Dodając do tego widok na panoramę Los Angeles i Ocean Spokojny można szukać uzasadnienia dla ceny tej nieruchomości – 27,5 mln USD, czyli ponad 100 mln zł.

Paryż: w niedalekiej odległości od Alei Pól Elizejskich do sprzedania jest 18-wieczna rezydencja wyceniona na 12 mln EUR (około 50 mln zł). Budynek mieści 9 pokoi (w tym 5 sypialni) o łącznej powierzchni użytkowej 700 m kw. i wysokości 4,5 mkw. Rezydencję okala ogród o powierzchni 300 mkw. Willa jest utrzymana w dobrym stanie i wykończono ją w bardzo wysokim standardzie z wykorzystaniem naturalnego kamienia, szkła, luster, metaloplastyki i drewna.

Szanghaj: W zachodniej części Szanghaju – największego miasta Chin – na nabywcę czeka willa o powierzchni 1100 mkw. położona na trzykrotnie większej działce. W trzypiętrowym budynku znajduje się pięć sypialni, sześć łazienek i dwie kuchnie, a w ogrodzie basen. Cena to równowartość prawie 39 mln zł.

W Sidney upić można też nowoczesny apartament na nabrzeżu. Lokal wyposażono w panoramiczne okna dające doskonałe doświetlenie wnętrza oraz pozwalające mieszkańcom podziwiać architekturę miasta niemal jak z pokładu łodzi. Apartament o powierzchni ponad 460 mkw. składa się z m.in. z salonu, jadalni, pokoju dziennego i 5 sypialni. Właściciele mają też do dyspozycji basen i siłownię. Cena ofertowa to 11,85 mln USD (równowartość 43,7 mln zł).

W Genewie na 7,3 mln euro (równowartość ponad 30 mln zł) wyceniono natomiast dom o powierzchni 400 mkw. z piwnicą o niemal identycznej powierzchni. Na dom składa się sześć sypialni, pokój dzienny z kominkiem oraz kuchnia. Budynek otacza działka o powierzchni 2100 mkw. z basenem i garażem.

 

 

 

 

 

Singapur: za 2,9 mln dolarów singapurskich na właściciela czeka w Singapurze dom szeregowy. Oferta ta pochodzi z rynku pierwotnego, a na przekazanie kluczy przyszły właściciel będzie musiał poczekać do przyszłego roku. Dom docelowo ma mieć trzy piętra i poddasze użytkowe. Łączna powierzchnia domu to 375 mkw. Właściciel będzie też mógł korzystać ze skromnego ogrodu o powierzchni 120 mkw. W domu oprócz pokoju dziennego, łazienek i kuchni deweloper zaplanował aż sześć sypialni.

Nowy Jork: za 82 mln USD (równowartość 305 mln zł) wystawiono na sprzedaż unikatowy apartament – na szczycie One Beacon Court – jednego z najbardziej luksusowych wieżowców mieszkalnych w Nowym Jorku. Nieruchomość ma ponad 800 m kw., a w niej znaleźć można bibliotekę, gabinet, potężnej wielkości jadalnię, pokój dzienny, dwa pokoje dla służby, pokój śniadaniowy garderoby, łazienki i cztery sypialnie. Z okien można podziwiać panoramę miasta i Central Park.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych