PARTNER PORTALU

16 warszawskich adresów w portfolio Dom Development

W pierwszym półroczu br. Dom Development wprowadził do sprzedaży siedem inwestycji w Warszawie i za ok. 130 mln zł powiększył bank ziemi o siedem nowych działek. Drugie półrocze zapowiada się równie imponująco.

Autor: HouseMarket.pl 26 sierpnia 2015 11:52

W okresie od stycznia do czerwca br. Dom Development wprowadził do sprzedaży trzy inwestycje w I kwartale - Dom Pod Zegarem (Mokotów), Wille Lazurowa (Bemowo), trzeci etap projektu Apartamenty Saska nad Jeziorem (Praga Południe) oraz cztery nowe projekty w II kwartale: I i II etap Osiedla Przyjaciół (Bemowo), Studio Mokotów oraz kolejny etap Żoliborza Artystycznego.

Oferta dewelopera zwiększyła się dzięki temu do 2 658 lokali. Na koniec czerwca 3 727 lokali było w budowie, a kolejnych 5 762 w przygotowaniu, w tym na kilku ze świeżo zakupionych gruntów na Mokotowie i Ochocie. Potencjał nowych działek pozwoli firmie na realizację  2,6 tys. mieszkań, w tym 1,9 tys. mieszkań w lewobrzeżnej części stolicy.

- Wracamy na lewą stronę Wisły - zapowiada Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development. -  Po raz pierwszy od dłuższego czasu liczba mieszkań realizowanych w lewobrzeżnej Warszawie przewyższa liczbę mieszkań budowanych po prawej stronie Wisły.

Spośród 16 adresów w Warszawie osiem inwestycji na łącznie 1987 mieszkań realizowanych jest m.in. na Mokotowie, Żoliborzu, Bielanach, Ochocie i Woli, podczas gdy m.in. na Białołęce, Targówku i Pradze powstaje aktualnie 1375 mieszkań w czterech inwestycjach.

- W trzecim i czwartym kwartale planuje realizację około 900 mieszkań w pięciu lokalizacjach - zapowiada prezes spółki. Wśród zapowiadanych na drugie półrocze nowych projektów znajdzie się m.in. Nowosolipsowska (114 mieszkań) na Ochocie oraz trzeci etap Bukowińskiej (181 mieszkań) na Mokotowie.

Deweloper planuje również kolejne zakupy ziemi. - Jesteśmy przygotowani na wydawanie dużych środków - mówi Janusz Zalewski, wiceprezes Dom Development. - Jednak to nie strona finansowa będzie decydowała o poziomie wydatków, ale sytuacja rynkowa oraz jakość i liczba projektów, które możemy pozyskać - dodaje. 

Na koniec czerwca na kontach spółki znajdowało się ok. 300 mln zł gotówki. Jak zapowiada deweloper, trwają negocjacje w sprawie zakupu kolejnych gruntów w Warszawie.

W I półroczu 2015 roku, Dom Development sprzedał 1065 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji), czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej, kiedy Spółka sprzedała 890 lokali. Spółka odnotowała rekordową sprzedaż w II kwartale 2015 r., sięgającą 598 lokali.    

Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. wypracowała w I półroczu 2015 roku 5,1 mln zł zysku netto, co było wynikiem przekazania 565 lokali. Rok wcześniej Spółka przekazała 977 lokali wypracowując 10,9 mln zł zysku. Niższy wolumen przekazań w I połowie 2015 roku wynika z cyklu budowy realizowanych projektów, których zakończenie w znacznej mierze przypada na drugą połowę roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych