PARTNER PORTALU

25 procent mieszkań na Osiedlu Pogodna znalazło potencjalnych nabywców

W Murowanej Goślinie u zbiegu ulic Pogodnej i Okrężnej trwają prace nad budową Osiedla Pogodna. Pierwsze mieszkania gotowe do odbioru, dostępne będą w grudniu tego roku. Już prawie 25 proc. lokali w inwestycji zostało zarezerwowanych przez klientów.

Autor: gs/Linea 17 lutego 2015 21:40

Murowana Goślina położona jest ok. 20 km na północny wschód od Poznania. Około 42 proc. powierzchni Gminy zajmują lasy, z czego największą część stanowi Puszcza Zielonka. Gmina zamieszkiwana jest przez ok. 16 tys. mieszkańców. W rankingu tygodnika Wprost, Murowana Goślina znalazła się wśród 100 najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Polsce.

300 mieszkań na powierzchni 3,8 ha

Za budową nowego osiedla w Murowanej Goślinie stoi deweloper Linea, znany z realizacji dwóch innych kompleksów mieszkaniowych pod Poznaniem – w Dąbrówce – Osady Leśnej oraz w sąsiednim Dopiewcu – Leśnej Polany. Realizacja pierwszego etapu Osiedla Pogodna rozpoczęła się w październiku 2014 r. Obecnie trwają prace nad budową trzykondygnacyjnej willi, w której powstanie 12 mieszkań. Ich powierzchnie będą wynosić od 43 do 62 mkw. Docelowo osiedle Pogodna obejmować będzie budowę około 300 mieszkań, na powierzchni ok. 3,8 ha.

Cena przyciąga nabywców

– Zakończenie budowy pierwszego budynku planowane jest na grudzień 2015 r., ale sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Do tej pory, na etapie fundamentów zarezerwowano już około 25 proc. mieszkań. Na duże zainteresowanie wpływ ma niewątpliwie cena. Najtańsze mieszkania kosztują 175 tys. zł. Ceny wszystkich nieruchomości dostępnych w sprzedaży pozwalają na skorzystanie z dofinansowania oferowanego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych – mówi Bogusława Bryl, członek zarządu Linea.

W ramach inwestycji powstaną nie tylko drogi dojazdowe, lecz także place zabaw oraz zagospodarowane zostaną tereny zielone. Nad wszystkimi pracami czuwać będzie biuro architektoniczne dewelopera. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych