PARTNER PORTALU

29 apartamentów Półwiejskiej 47 z pozwoleniem na użytkowanie

Półwiejska 47, nowy apartamentowiec na mapie Poznania, został właśnie ukończony. Dwie kondygnacje budynku przeznaczono na funkcje handlowo-usługowe.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 21 września 2015 15:18

Półwiejska 47 jest przykładem obiektu typu "mixed-use", czyli łączenia kilku funkcji w jednym projekcie. Parter oraz pierwsze piętro przeznaczone na handel oraz usługi posiadają znaczne przeszklenia witryn. Na pozostałych kondygnacjach zaplanowano 29 apartamentów.  Całość konstrukcji wykonana jest w sposób umożliwiający dowolne kształtowanie powierzchni poszczególnych kondygnacji – możliwe jest łączenie mieszkań lub przeznaczenie dowolnego piętra na cele handlowo-usługowe.

Za projekt odpowiadała pracownia Easst.com. Elewację zaplanowano jako delikatną kompozycję otworów okiennych z reliefem. Architekci zaproponowali płyty okładzinowe w systemie elewacji wentylowanej o wysokiej odporności na zabrudzenia oraz niszczące czynniki atmosferyczne.

Ostatnia kondygnacja jest wycofana w stosunku do linii zabudowy tworząc przestrzeń balkonu. Balustrada balkonu, podobnie jak balustrada portfenetrów wykonana została ze szkła. Klamrą spinającą budynek jest forma w kształcie litery L oddzielona od całego budynku pasmem przeszkleń.

Parter oraz pierwsze piętro przeznaczone zostały na handel oraz usługi - posiadają znaczne przeszklenia witryn.

Budynek skomunikowany jest centralną klatką schodową wyposażoną w dwie windy.

Pozwolenie na budowę uzyskano w 2012 r. Budowa trwała w latach 2013-2015 r.

Więcej na PropertyDesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych