PARTNER PORTALU

5 tys. metrów dla biznesu w Solec Residence

Sawa Apartments rozpoczęła komercjalizację części biurowej i handlowo-usługowej Solec Residence. W powstającym na warszawskim Powiślu kompleksie do sprzedaży i wynajęcia będzie w sumie 5 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2016 14:06

Solec Residence, oprócz apartamentów, dostarczy na rynek powierzchnię biurową klasy A oraz nowoczesną przestrzeń handlową. Na tle oferty komercyjnej w Warszawie budynek wyróżnia się tym, iż oferować będzie głównie biura o mniejszej metrażach. W inwestycji przewidziano lokale już od 80 mkw., a największy będzie mógł mieć 978 mkw.

Część komercyjna Solec Residence zajmie 7 kondygnacji. Budynek D, który przeznaczony jest na biura, oddzielony jest od części mieszkalnej. Deweloper zadbał o osobne ciągi komunikacyjne – dla pracowników i odwiedzających przewidziano niezależne wejście z 2 windami, recepcją i usługą concierge. W parkingu podziemnym 159 miejsc postojowych zostało zarezerwowanych dla firm, które znajdą tu swoją siedzibę. Dodatkowo lokalizacja inwestycji umożliwia skorzystanie z trzech miejskich parkingów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie.

Oprócz biur, w kompleksie zaplanowano również miejsce na punkty handlowe i usługowe. Na dwóch pierwszych kondygnacjach budynku przewidziano przestrzeń dla kawiarni, restauracji, usług medycznych i apteki. Deweloper oferuje 9 lokali o powierzchni od 115 do 570 mkw. Będzie można do nich wejść bezpośrednio z poziomu ulicy oraz z otwartego dla wszystkich wewnętrznego patio. Ten kameralny plac, umiejscowiony od strony ulicy Solec, zostanie połączony z Wisłostradą przejściem, dzięki czemu możliwa będzie swobodna komunikacja pomiędzy Powiślem, a nadrzecznymi bulwarami.

– Warszawa w ostatnich latach zwraca się w stronę Wisły. Jednak większość restauracji czy kawiarni na Powiślu funkcjonuje głównie wiosną i latem. Trudno też jest znaleźć sklep w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Przeznaczając dolne partie naszej inwestycji na usługi, mamy nadzieję, że okolica jeszcze bardziej się ożywi, a mieszkańcy Warszawy będą mieli pretekst do zajrzenia nad rzekę również w chłodniejsze dni – mówi Marian Okręglicki, prezes spółki Sawa Apartments.

Solec Residence budowany jest pomiędzy ulicami Wioślarską i Solec, zaledwie 350 metrów od Mostu Poniatowskiego. Obiekt tworzą  cztery skrzydła, w trzech z nich przewidziano luksusowe apartamenty. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Karmar. Do wykończenia budynku zostaną użyte m.in. kamień i granit. Charakterystycznym elementem wyróżniającym projekt będzie zastosowanie aż 4,3 tys. mkw. okładziny kamiennej oraz kamiennych żyletek, których zadaniem jest podzielić wizualnie duże płaszczyzny ścian oraz „rozbijać” szum pobliskiej arterii. Oddanie inwestycji zaplanowano na I kwartał 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych