PARTNER PORTALU

60 deweloperów chce budować mieszkania na wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem to całkowicie komercyjna inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak mówi Bogusław Białowąs, zastępca dyrektora w departamencie usług agencyjnych BGK, realizacja programu przebiega bardzo sprawnie. Oferta spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i ze strony najemców mieszkań, i deweloperów.

Autor: Housemarket.pl 19 maja 2015 12:58

- BGK chce się stać graczem na rynku mieszkań na wynajem. Naszą ofertę ma wyróżniać standard – nowy budynek, dobrze wyposażony, świetnie skomunikowany, w pobliżu m.in. przedszkoli, szkół, szpitali. Konkurujemy też bezpieczeństwem umowy i stałością stawki czynszu – tłumaczy Bogusław Białowąs.

Jak dodaje, BGK liczy na szeroką popularność programu. - W przypadku poznańskiej inwestycji na każde mieszkanie było kilku, a nawet kilkunastu chętnych – zwraca uwagę.

Jeżeli chodzi o pozyskiwanie nieruchomości, w ramach BGK Nieruchomości tworzony jest specjalny zespół, który "zbiera" oferty z rynku i analizuje je pod kątem docelowego najemcy czy wartości nieruchomości.

- Spotykamy się też z dużym zainteresowaniem ze strony deweloperów. Mamy 60 wniosków od deweloperów, które rozpatrujemy – podkreśla zastępca dyrektora w BGK.

Jak informowaliśmy, Fundusz rozpoczął realizację programu w największych aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej.
W bazie znajdą się m.in. mieszkania najpopularniejsze, tj. z 2 i 3 pokojami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych