PARTNER PORTALU

90 rodzin otrzyma nowe mieszkania komunalne w Poznaniu

Wczoraj zostały oddane do użytku dwa czterokondygnacyjne bloki komunalne w Poznaniu. Lokale otrzyma 90 oczekujących rodzin.

Autor: PAP 16 listopada 2017 10:43

Budowa rozpoczęła się w październiku 2016 roku. Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało w środę, że inwestycja została zrealizowana w terminie i zgodnie z kosztorysem. Jej całkowity koszt sięgał 10 mln zł.

Mieszkania na ul. Bolka są dwupokojowe, o powierzchni ok. 50 mkw., dostosowane są do różnych potrzeb, w tym osób niepełnosprawnych, dla których przygotowano sześć lokali. "Budujemy mieszkania socjalne i komunalne, a ten rozmach inwestycyjny nie ma precedensu w historii Poznania" - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Do jednego z mieszkań wprowadzi się rodzina Asi, która przed rokiem zorganizowała głośny na całą Polskę kiermasz na rzecz jej chorej mamy. Gdy zaproszenie ośmioletniej wówczas dziewczynki ukazało się w ogólnopolskich mediach, zjawiły się tłumy. Udało się zebrać ponad 101 tys. zł.

Miasto podało w środę, że rodzina Asi otrzymała propozycję zamieszkania przy ul. Bolka. "Kiedy nie ma się gdzie mieszkać, bez stałego dochodu, trudno w ogóle myśleć o rehabilitacji i leczeniu. To mieszkanie jest nieocenione. Jest spokój i brak zagrożenia, że w każdej chwili mogę być eksmitowana razem z córką" - powiedziała w środę mama Asi.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało w środę, że budowa mieszkań komunalnych to odpowiedź na potrzeby poznaniaków, których nie stać na kredyt i kupno mieszkania od dewelopera, czy czynsz rynkowy.

Inwestycja przy ul. Bolka to kolejne przedsięwzięcie realizowanego przez spółkę programu budowy mieszkań komunalnych. Miasto planuje do 2024 roku budowę w sumie 7-8 tysięcy mieszkań komunalnych, socjalnych i w systemie najmu z dojściem do własności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych