PARTNER PORTALU

Afera mieszkaniowa w Sosnowcu. Oskarżony kupował lokale z lokatorami

W Sądzie Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces w sprawie Spółdzielni Mieszkaniowej Sokolnia w Sosnowcu. Na ławie oskarżonych zasiadł przedstawiciel jej zarządu oraz Ryszard Sz., który kupował mieszkania wraz z lokatorami.

Autor: gazeta.pl 13 listopada 2015 10:11

W latach 2010-2012 większość lokatorów spółdzielni Sokolnia dowiadywała się, że bloki i kamienice, w których mieszkają, zostały sprzedane. Były to zakładowe mieszkania w różnych częściach Sosnowca.

Kopalnie przekazywały je na rzecz spółdzielni pod warunkiem, że umożliwi wykup mieszkań lokatorom na preferencyjnych warunkach – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”. Sokolnia sprzedała ponad 850 mieszkań. Tylko niewielką część wykupili lokatorzy. Zdecydowana większość trafiła w obce ręce. Najwięcej mieszkań miał kupić Ryszard Sz.

Cena jednego lokalu wahała się od 4 do 6 tys. zł. Część lokatorów wpłaciła zaliczki na wykup mieszkań. Potem dowiedzieli się, że lokale sprzedano bez ich wiedzy, nigdy też nie odzyskali wpłaconych zaliczek. Lokatorzy zgodnie przyznają, że zapowiada się długi i wielowątkowy proces.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych