PARTNER PORTALU

Aglomeracja Wrocławska z nową siecią kampusów

Budowę sieci schronisk młodzieżowych planuje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Na terenie pierwszej inwestycji - kampusu we Wrocławiu - jest także miejsce dla modułów komercyjnych z pomieszczeniami na wynajem.

PropertyDesign.pl

Autor: PropertyDesign.pl 16 czerwca 2015 13:35

Konkurs na koncepcję architektoniczną kampusów w woj. dolnośląskim wygrał Creoproject Bartosz Żmuda. W sumie schronisk młodzieżowych będzie osiem. Już wiemy, że pierwsze z nich powstanie we Wrocławiu.

Wrocławski obiekt będzie jednym z ośmiu kampusów przygotowywanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Wrocław, Brzeg, Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Trzebnica, Żmigród oraz Przeworno i Wołów – w tych miejscach ma powstać sieć schronisk młodzieżowych. Taki plan został zatwierdzony podczas Zjazdu Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 70 mln zł - podaje wroclaw.pl

Pierwszy będzie kampus we Wrocławiu i zlokalizowany zostanie najprawdopodobniej koło Stadionu Wrocław. Obiekt planowany jest na 120 miejsc, ze stołówką i salami konferencyjnymi. W roku szkolnym, dodatkowym elementem ma być bursa. Planowane jest także miejsce dla modułów komercyjnych z pomieszczeniami na wynajem.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych