PARTNER PORTALU

Aldesa wybuduje trzy etapy wrocławskiej inwestycji Vantage Development

Spółka z grupy Vantage Development wybrała hiszpańską firmę na generalnego wykonawcę kolejnych etapów Promenad Wrocławskich. Około 750 mieszkań i apartamentów wybuduje Aldesa.

Autor: HouseMarket.pl 11 czerwca 2015 18:56

PRW, spółka zależna od Vantage Development, zawarła ze spółką Aldesa Construcciones trzy umowy na roboty budowlane i generalne wykonawstwo kolejnych etapów Promenad Wrocławskich (etap IV, V i VI). Łączna wartość umów wynosi 115,79 mln zł netto.

- Ten duży kontrakt, który zawarliśmy z jedną z dziesięciu największych firm budowlanych w Hiszpanii jest kolejnym dowodem na to, że poszerzamy pakiet firm, które z nami współpracują. Podobnie jak przy projekcie budowy mieszkań przy ulicy Konstruktorskiej 9 w Warszawie, którego głównym wykonawcą został na początku tego roku Karmar – przy wyborze firmy Aldesa wzięliśmy pod uwagę jej doświadczenie oraz dopasowanie się do naszych oczekiwań w zakresie rozwiązań produktowych – mówi Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development SA. - Aldesa zaoferowała nam korzystną długoterminową formę współpracy w zakresie budowy ok. 750 mieszkań i apartamentów – dodaje.

Siedziba główna spółki Aldesa znajduje się w Madrycie, ale firma posiada sieć oddziałów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji. W Polsce Aldesa jest obecna od 2007 roku - obecnie prowadzi prace na terenie całego kraju, jako generalny wykonawca obiektów w sektorze przemysłowym, energii odnawialnej, budownictwie kubaturowym oraz infrastrukturze drogowej.

Promenady Wrocławskie to unikatowy w skali kraju projekt. Na 20 hektarowym obszarze zlokalizowanym nad Odrą i jedynie dwadzieścia minut pieszo od Rynku, powstaje multifunkcyjna, nowa dzielnica Wrocławia. Obecnie dobiegają już końca prace przy budowie trzeciego etapu inwestycji. Całość będzie gotowa w trzecim kwartale tego roku. W dwóch poprzednich etapach Promenad swoje własne "M" znalazło już ok. 500 klientów. Teraz do wyboru jest 170 mieszkań. Nowe budynki powstają tuż przy Odrze.

Lokalizacja nowej dzielnicy na Odrą wpisuje się w program rozwoju miasta. Integralną częścią tego pomysłu jest zrealizowanie przez Vantage Development infrastruktury rekreacyjnej zlokalizowanej nad samą rzeką płynnie przechodzącej w poszczególne kwartały mieszkaniowe (np. promenada sportowa).

- To umożliwi nie tylko otwarcie na Odrę budynków mieszkalnych oraz całej dzielnicy poprzez m.in. ulokowanie na nabrzeżu punktów gastronomii i urządzeń rekreacyjnych oraz wykorzystanie funkcji żeglownej samej rzeki już po modernizacji jej koryta – mówi Meysner.

Na terenie dzielnicy powstaną wyodrębnione strefy: mieszkaniowo-usługowa i biurowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych