PARTNER PORTALU

Angel Care ma wzięcie

We wrocławskim centrum seniora Angel Care zarezerwowano już połowę miejsc w domu opieki, jeszcze przed otwarciem. To pokazuje, że w Polsce jest duże zapotrzebowanie na spersonalizowaną, kompleksową i profesjonalną opiekę dla osób starszych.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2016 09:39

Miejscami w domu opieki wrocławskiego centrum interesują się zarówno osoby z Dolnego Śląska, jak i z innych regionów kraju. Zarezerwowano już ok. 50 proc. miejsc.

– Prowadzimy pierwsze rozmowy adaptacyjne z rodzinami. Liczba rezerwacji pokazuje, że zapotrzebowanie na kompleksową, profesjonalną opiekę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb seniora, jest w naszym kraju bardzo duże. Miejsca rezerwują również osoby z zagranicy – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Wrocławski ośrodek proponuje zupełnie nowy w Polsce model opieki. Opiera się na sprawdzonych wzorcach rehabilitacji oraz różnych formach aktywizacji osób starszych, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i społecznym.

– Dla seniorów i rodzin najważniejsza jest pewność, że opieka będzie po pierwsze profesjonalna, a po drugie spersonalizowana. Warto pamiętać, że każda osoba starsza ma nieco inne potrzeby i preferencje. W warunkach domowych bardzo trudno nie tylko zapewnić odpowiednią opiekę pielęgniarską i medyczną, lecz również stworzyć przyjazne, aktywizujące środowisko – mówi prof. Michael Davidson, światowej sławy psychogeriatra, współzałożyciel centrum seniora Angel Care.

Dla każdego seniora w Angel Care zespół specjalistów tworzy indywidualny plan opieki. To jeden z elementów kompleksowego podejścia.

– Wiemy, że współpraca specjalistów z różnych dziedzin przynosi najlepsze rezultaty, zarówno w przypadku rehabilitacji osób starszych, jak i profilaktyki. Indywidualny plan gwarantuje, że dobierzemy najlepsze, czyli najlepiej dopasowane do danej osoby formy aktywizacji – dodaje prof. Michael Davidson.

Model Angel Care jest nowatorski również dlatego, że istotną rolę odgrywa w nim dbałość o dobrą komunikację zarówno z seniorem, jak i z jego rodziną. Dlatego twórcy centrum przykładają dużą wagę do kompetencji psychologicznych personelu.

– Im więcej wiemy i lepiej rozumiemy potrzeby naszego rodzica lub dziadka, tym lepsze mamy z nim relacje. To bezpośrednio wpływa na obniżenie poziomu stresu seniora i bezpośrednio, pozytywnie przekłada się na stan jego zdrowia – mówi prof. Michael Davidson.

Wrocławskie centrum seniora skompletowało już trzon kadry. To kilkudziesięciu specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych oraz personel administracyjny. Zakończył się już pierwszy etap szkoleń z prof. Michaelem Davidsonem.

Duża liczba rezerwacji w Angel Care wynika też z faktu, że w Polsce zapewnienie osobie starszej odpowiedniej opieki w warunkach domowych jest bardzo trudne. Po pierwsze dlatego, że wynajęcie opiekuna, tylko na 8 godzin dziennie, to koszt nawet do 2,4 tys. zł.

Przy czym jest to najniższa stawka, bez uwzględnienia kosztów związanych z zakupem środków higienicznych, dodatkowej rehabilitacji, wizyt lekarskich i pielęgniarskich, wyżywienia oraz zajęć terapeutycznych. Poza tym znalezienie dla osoby starszej opiekuna z wykształceniem pielęgniarskim, rehabilitacyjnym i terapeutycznym jest prawie niemożliwe.

Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Uruchomienie centrum seniora Angel Care planowane jest na przełom kwietnia i maja.

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W Angel Care zainwestowała potężna grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych