PARTNER PORTALU

Angel Poland Group wybuduje apartamenty chronione

Angel Poland Group chce wyprzedzić zmiany demograficzne. Wybuduje luksusowe apartamenty dla seniorów.

Autor: housemarket.pl 13 maja 2015 12:49

Główny Urząd Statystyczny jest bezwzględny. W 2050 r. jedna trzecia polskiego społeczeństwa będzie w wieku 65 lat i więcej. To zrodzi trudności gospodarcze i będzie też problematyczne dla wygody życia zarówno seniorów, jak i osób w wieku produkcyjnym.

- Nie możemy temu zapobiec, możemy się tylko przygotować do radzenia sobie z konsekwencjami starzejącego się społeczeństwa. Jednym z elementów są innowacyjne metody leczenia i profilaktyka. To pozwoli utrzymać większą grupę osób aktywnych zawodowo – mówi dr Shlomo Noy, międzynarodowy lider opinii w zakresie rehabilitacji geriatrycznej oraz zarządzania opieką zdrowotną, współzałożyciel MD Nursing. Specjalista podkreśla, że podejście do osobistego stanu zdrowia bardzo się zmienia. – Chcemy być jak najdłużej sprawni i aktywni, bo to oznacza szczęśliwe życie. Odpowiednie programy i ośrodki w tym pomogą. Osoby w wieku emerytalnym na Zachodzie coraz częściej szukają dla siebie miejsca w nowoczesnych domach dla seniorów. Znajdują tam bezpieczeństwo, komfort, podobne towarzystwo i wszelkie aktywności.

Takim kompleksowym ośrodkiem w Polsce będzie realizowane centrum Angel Care we Wrocławiu. Znajdą się w nim apartamenty chronione: 48 w pełni umeblowanych mieszkań przeznaczonych dla jednej lub dwóch osób (w sumie ok. 80 miejsc). Apartament zostanie dostosowany do osobistych potrzeb mieszkańca i będzie przypominał własny dom. W każdym znajdzie się w pełni wyposażony aneks kuchenny z lodówką, a także dostosowana do potrzeb seniora łazienka, m.in. z bezprogowymi prysznicami z siedziskami, poręczami ułatwiającymi siadanie czy wstawanie.

Apartamenty zostały również wyposażone w nowoczesny system instalacji przywoławczej. To gwarancja bezpieczeństwa. Mieszkańcy będą mieli zapewnioną opiekę profesjonalnych lekarzy oraz pielęgniarzy. W oferowanych usługach znajdzie się też regularne sprzątanie apartamentów, pranie, zakupy na życzenie i możliwości korzystania z usług indywidualnego opiekuna. Również na życzenie będzie zapewniane całodzienne wyżywienie.

Dla zapewnienia aktywności mieszkańcy będą mieli dostęp do przestronnych i odpowiednio zaaranżowanych pomieszczeń wspólnych, np. pokoju spotkań, klubu fitness czy biblioteki. Te miejsca ułatwią utrzymywanie formy fizycznej, rozwijanie zainteresowań oraz nawiązywanie relacji.

- Idea jest taka, aby zapewnić seniorom wygodne i bezpieczne życie na najwyższym poziomie, jednocześnie nie ograniczając go w żaden sposób – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. – Dostęp do mieszkań i powierzchni wspólnych nadzorowany będzie przez personel recepcji przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Mieszkańcy będą więc mogli w dowolnych godzinach wyjść i wrócić.

Angel Care powstaje przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej, m.in. w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Koszt inwestycji Angel Care we Wrocławiu wyniesie prawie 50 mln zł. W gotowym centrum będzie dostępne około 250 miejsc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych