PARTNER PORTALU

Angel River we Wrocławiu. Budowa nabiera tempa

Nad Oławą w centrum Wrocławia powstaje nowa inwestycja grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Trwają intensywne prace żelbetowe. Stoją już dwa wysokie żurawie, a budowę obsługuje dziennie około 200 betonowozów. Sprzedano już połowę z puli dostępnych apartamentów.

Autor: HouseMarket.pl 23 stycznia 2017 10:29

Angel River to obiekt dziewięciopiętrowy oraz siedemnastopiętrowa wieża mieszkalna. Oba budynki apartamentowe powstają równocześnie. Na budowie pracują dwa żurawie wieżowe. Jeden ma 74 m wysokości, drugi 48 m. Trzeci żuraw pojawi się pod koniec lutego. Obecnie na budowie pracuje ok. 80 osób.

– Trwają intensywne roboty żelbetowe. Zbrojone i betonowane są poszczególne pola robocze płyty fundamentowej oraz elementów pionowych takich jak ściany i słupy. W dniach betonowania na budowę wjeżdża od 100 do 200 betonowozów, przywożąc od 120 do 400 m sześciennych betonu – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River.

Zakończenie prac w części podziemnej, która składa się z trzech kondygnacji, planowane jest na kwiecień 2017 r. Docelowo na budowie będzie pracowało 300 osób. Zakończenie prac przy Angel River planowane jest na III kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł. W jej ramach na nabrzeżu rzeki Oławy inwestor wybuduje marinę i stworzy ogólnodostępny bulwar. W przyszłości stanie się on częścią dłuższego traktu rekreacyjnego, który powstanie w ramach Programu rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Inwestor przebuduje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej oraz wykona drogę dojazdową – przedłużenie ul. Mierniczej w stronę nabrzeża rzeki Oławy i inwestycji Angel River.

Generalnym wykonawcą jest firma Karmar, która zrealizowała m.in. takie inwestycje jak Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu.

Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków na podstawie koncepcji pracowni Gottesman Szmelcman Architecture.

– Projekt w stu procentach wykorzystuje potencjał lokalizacji tuż nad rzeką, obok rozległych terenów zielonych, a także w bezpośredniej bliskości ścisłego centrum miasta. Budowa rozpoczęła się we wrześniu, a poziom sprzedaży osiągnął już ponad 50 proc. – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

W apartamentowcu Angel River znajdzie się łącznie 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, miejsca postojowe dla gości w garażu podziemnym, a także sala zabaw dla dzieci.

Dla Angel Poland Group jest to kolejne przedsięwzięcie we Wrocławiu po Centrum Seniora Angel Care (działa od kwietnia 2016 roku), pięciogwiazdkowym hotelu The Granary oraz wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych