PARTNER PORTALU

Angel River ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych

W Angel River, nowej inwestycji w sercu Wrocławia, będzie stacja ładowania pojazdów elektrycznych dla mieszkańców. W Polsce to nowość w obiektach apartamentowych.

Autor: HouseMarket.pl 15 kwietnia 2016 14:28

Koncepcję nowej inwestycji apartamentowej Angel River przygotowała pracownia Gottesman-Szmelcman Architekture, a projekt wykonawczy pracownia Maćków. Planowane jest innowacyjne rozwiązanie - w garażu podziemnym zostanie wydzielone specjalne miejsce, w którym mieszkańcy-posiadacze aut z napędem elektrycznym „zatankują” swoje pojazdy.

– To będzie stacja z krótkim czasem ładowania. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie ze względu na wygodę i oszczędność czasu mieszkańców. Nie trzeba będzie jeździć do stacji w mieście. Samochód będzie się ładować bez obsługi – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Jeśli okaże się, że chętnych na „tankowanie” auta elektrycznego w garażu podziemnym będzie więcej, inwestor przewiduje możliwość zamontowania odpowiedniej infrastruktury również na indywidualnych miejscach postojowych.

Na Dolnym Śląsku nie ma do tej pory ani jednej stacji do ładowania pojazdów elektrycznych w obiekcie apartamentowym. – Pod tym względem jesteśmy pionierami. Idziemy z duchem czasu i na potrzeby mieszkańców patrzymy perspektywicznie. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości samochody elektryczne zyskają jeszcze większą popularność – dodaje Natalia Sawicka.

Mieszkańcy apartamentów będą mieli do dyspozycji także funkcjonalne rowerownie. To o tyle istotne, że centrum Wrocławia z roku na rok staje się bardziej przyjazne dla rowerzystów, a ten środek transportu zyskuje na popularności, podobnie jak dzieje się to w miastach Europy Zachodniej.

– W przypadku Angel River mieszkańcy bardzo cenią sobie zwrot inwestycji w kierunku środowiska naturalnego połączonego z bliskością centrum miasta i inwestycji biurowych. Dzięki temu część z nich pozostawi auta w garażu podziemnym, a do pracy uda się na rowerze czy nawet na piechotę – mówi Natalia Sawicka.

W ramach Angel River zaplanowano dwa budynki apartamentowe – 17- oraz 9-kondygnacyjny. Przy okazji inwestycji zrewitalizowany zostanie także fragment nabrzeża Oławy, który w przyszłości stanie się częścią ogólnodostępnego bulwaru i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Oławy.

Angel River to inwestycja renomowanej grupy deweloperskiej Angel Poland Group, która zrealizowała w Polsce tak cenione inwestycje, jak Angel Wawel, Angel City, Angel Plaza w Krakowie czy The Granary Hotel, OVO, Angel Wings, Angel Care we Wrocławiu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych