PARTNER PORTALU

Apartament nad morzem. Sprawdź ile można zarobić

Letni sezon pokazał, że inwestycje w nadmorskie nieruchomości mogą przynieść konkretne zyski. Popularność wczasów nad Bałtykiem rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na nadmorskie nieruchomości. Może to zatem właściwy moment by zakupić apartament pod wynajem bądź samemu czerpać z uroków nadbałtyckich plaż?

Autor: housemarket.pl 30 sierpnia 2017 13:38

Apartamenty nad polskim morzem wielu traktuje jako lokatę kapitału, możliwość dodatkowego zarobku czy wreszcie własny kont nad Bałtykiem. Powodów boomu na nadmorskie nieruchomości jest wiele. Tyle samo pewnie co korzyści z ich posiadania.

Dlaczego urlop nad Bałtykiem?

Do polskiego morza mamy najzwyczajniej sentyment. Jeździmy w tym kierunku na wczasy od lat, a jak pokazują dane statystyczne GUS liczba udzielonych noclegów w nadmorskich miejscowościach z roku na rok wzrasta. Nie dotyczy to tylko turystów z Polski. Bez wątpienia do wzrostu popularności polskiego wybrzeża przyczyniła się również sytuacja polityczna w Europie oraz popularnych wśród polskich turystów destynacjach jak Egipt, Tunezja czy Turcja. Nad polskim morzem jest po prostu bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest również odległość. Nad Bałtyk mamy blisko, zwłaszcza że w ostatnich latach poprawie uległa sieć dróg ekspresowych i autostrad. W związku z tym czas dojazdu z wielu odległych zakątków Polski się skrócił. Przykładem może być droga ekspresowa S3, którą w letnim sezonie wybiera rzesza turystów z województw śląskiego, dolnośląskiego czy lubuskiego by spędzić wczasy na pomorzu zachodnim.

Zalety posiadania nadmorskiej nieruchomości

Popularność wczasów nad Bałtykiem sprawia, że coraz trudniej znaleźć jest miejsce noclegowe w szczycie sezonu. Choć liczba hoteli i prywatnych kwater wzrasta to i tak jest ona mniejsza niż zapotrzebowanie na nią. W związku z czym nadal jest popyt na nowe miejsca noclegowe. To doskonała nisza dla osób, które chciałby uczynić z najmu swojej nieruchomości źródło dodatkowego dochodu. - Tylko w wysokim sezonie kiedy obłożenie apartamentu jest praktycznie pewne, z wynajmu lokalu dla czterech osób można uzyskać minimum 400zł dziennie. Zakładając najmniej optymistyczny wariant, że apartament wynajmujemy tylko przez 60 dni w roku, nasz przychód z takiej nieruchomości wynosi 24 tys. zł. Może być on dużo wyższy, ale to już zależy od kilku czynników. Wśród nich jest obłożenie, standard wykończenia czy warunki pogodowe. – mówi Monika Golec z firmy Budnex, która buduje nadmorskie apartamenty - Tylko przy dwumiesięcznym wynajmie w sezonie, apartament zarobi tyle co mieszkanie wynajmowane w mieście przez rok. Każdy dodatkowy dzień wynajmu poza sezonem to dodatkowy zysk, którego w mieście już nie uzyskamy. Warto też pamiętać, że takie apartamenty są zwykle w pełni obłożone również podczas świąt i długich weekendów, co stanowi dodatkowy zysk dla właściciela, a zakupione inwestycyjnie mieszkanie spłaca się szybciej. Ponadto posiadacz takiej nieruchomości ma nieograniczony dostęp do korzystania z ze swojego lokalu w pozostałych terminach – dodaje.

Tu mamy kolejną zaletę nieruchomości nad morzem. To od nas zależy czy chcemy czerpać zyski z najmu czy mieć ją na własny użytek. Jakby na to nie spojrzeć, korzyści jest wiele.

Jak zatem wybrać właściwą nieruchomość?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych