PARTNER PORTALU

Apartamentowiec Dune B z kamieniem węgielnym

W ogromnym wykopie, o krok od morskiego brzegu i dwa metry poniżej poziomu morza, wmurowano kamień węgielny pod apartamentowiec Dune B. To druga część ekskluzywnego kompleksu Dune Resort powstającego w Mielnie. Budimex, główny wykonawca wartej ok. 88 mln zł inwestycji, ma ją zakończyć w maju 2017 roku.

Autor: Housemarket.pl 26 października 2015 14:18

Jeden z najtrudniejszych elementów budowy czyli roboty ziemne oraz roboty związane z posadowieniem budynku zostały zakończone. W przypadku drugiej części Dune Resort etap ten był szczególnie niełatwy z uwagi na to, że poziom posadowienia budynku wynosi ponad 209 cm poniżej poziomu morza.

Inwestorem jest należąca do Firmus Group spółka Dune B. Budynek będzie drugą z trzech części Dune Resort. Pierwsza, wybudowana również przez Budimex Dune A, działa od dwóch lat. To 114 eleganckich apartamentów, restauracja z kawiarnią, sala fitness, gabinet kosmetologiczny, całodobowa recepcja z ochroną, podziemna hala garażowa. Na zewnątrz zaś dwa baseny z podgrzewaną wodą i plac zabaw dla dzieci. Dune A stoi dosłownie na wydmie, tuż przy promenadzie spacerowej w Mielnie. Unikalna lokalizacja to jeden z wyróżników inwestycji. Budynek został harmonijnie wkomponowany w otoczenie i podobnie będzie z Dune B. Oprócz 151 apartamentów powstanie tam strefa SPA z basenami kąpielowymi, jacuzzi, pomieszczeniami do masażu, restauracja, coctail bar. Na dziedzińcu pojawi się fontanna. Dla wygody właścicieli i gości pomiędzy istniejącym budynkiem A a realizowanym B deweloper udostępnił bezpośrednie zejście na plażę.

Umowa wykonawcza o wartości 55,3 mln zł netto (całkowita wartość inwestycji to ok. 88 mln zł) została podpisana 1 czerwca br. Ze względu na sezon wakacyjny roboty budowlane ruszyły pod koniec sierpnia br. Nadzór merytoryczny i finansowy nad budową inwestor powierzył firmie Gleeds Polska, z którą współpracował już przy poprzedniej realizacji. Bankiem obsługującym inwestycję jest ponownie Getin Noble Bank.

Pierwszym etapem prac było wbicie w grunt ścianek szczelnych jako zabezpieczenia wykopu, z którego usunięto 26 tys. m sześc. urobku (ok. 1800 wywrotek ziemi). Wmurowanie kamienia węgielnego oznacza rozpoczęcie prac przy płycie fundamentowej o metrowej grubości. Zostanie ona posadowiona na wykonanych uprzednio 430 kolumnach cementowych. Na wylanie płyty fundamentowej potrzeba 3750 m sześc. betonu (gdyby betonować płytę w jednym cyklu, dwie pompy musiałyby pompować beton nieustannie przez trzy doby). Plan przewiduje zakończenie tych prac 4 grudnia br. Ściany kondygnacji podziemnej i strop nad garażem mają być gotowe do połowy marca przyszłego roku. Zakończenie stanu surowego otwartego przewidziane jest na 30 września 2016 r., a stanu surowego zamkniętego  na 25 listopada 2016 roku.

Główny architektem inwestycji i autorem projektu jest dr Marek Sietnicki z SAS – Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina. Jako współwłaściciel pracowni Mellon Architekci projektował on również Dune A. Projekt zachowuje wszystkie atuty poprzedniej realizacji. Duże powierzchnie przeszkleń powodują maksymalny dostęp do wnętrz naturalnego światła. Pomieszczenia są wysokie, co wzmaga odczucie przestronności. Bryły obiektu zostały tak ustawione względem stron świata, by z możliwie wielu punktów dostępny był widok na morze.

Część nabywców apartamentów traktuje zakup jako inwestycję – chcą wynajmować apartament i czerpać z tego przychody wyższe niż z lokat bankowych. Tej grupie klientów szczególnie odpowiadają lokale małe, typu studio. Tym bardziej, że ich ceny rozpoczynają się już od ok. 350 tys. zł.  

Firmus Group jest grupą spółek deweloperskich, która skupia swoją działalność na wybrzeżu środkowym – w Mielnie, Koszalinie i okolicach. Oprócz wspomnianej Dune A (95 proc. sprzedanych), zrealizowała dotychczas m.in. obiekt przemysłowy w Koszalinie, a w Mielnie budynek apartamentowy Tarasy (przy głównym deptaku) i kompleks czterech budynków o nazwie Rezydencja Park (wszystkie apartamenty sprzedane). Finalizuje realizację apartamentowca Rezydencja Park Rodzinna. 
Firmus Group jest jednym z największych prywatnych właścicieli nieruchomości gruntowych na terenie Środkowego Pomorza, a największym w Polsce jeśli chodzi o tereny położone bezpośrednio nad morzem. W sumie dysponuje 2 mln m kw. terenów, z których połowa może być przeznaczona pod szeroko rozumiane budownictwo mieszkaniowe i usługowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych