PARTNER PORTALU

Apartamenty Angel Care już gotowe

Pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora, zlokalizowane w sercu Wrocławia, rozpoczęło działalność.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2016 14:00

Angel Care powstało w budynkach po dawnym szpitalu – pierwszym wzniesionym pod koniec XIX wieku, drugim dobudowanym w latach 30-tych XX wieku – oraz w nowym obiekcie. Historyczny budynek funkcjonował najpierw jako szpital dziecięcy, a przez lata jako szpital położniczy.

W ciągu ostatnich dwóch lat zabytkowe budynki przeszły generalny remont i zostały dostosowane do potrzeb seniorów. Charakter pierwotnego budynku i późniejszej dobudowy został zachowany, dodano także nowe skrzydło administracyjne. Zakończyły się prace budowlane, a wrocławskie Centrum Seniora Angel Care uzyskało wszystkie niezbędne pozwolenia, które warunkują rozpoczęcie działalności.

Dopasowane do seniora

Jednym z inwestorów Angel Care jest grupa Angel Poland Group, która posiada doświadczenie w rewitalizacji dawnych zabudowań. Zrealizowała we Wrocławiu hotel The Granary, jest współinwestorem OVO Wrocław, a ostatnio rozpoczęła budowę apartamentowca Angel River. Angel Care we Wrocławiu to flagowy projekt grupy, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce.

Apartamenty Chronione to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Przeznaczone są dla sprawnych i aktywnych seniorów, którzy chcą cieszyć się życiem na emeryturze, mieć gwarancję bezpieczeństwa, czuć ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków a dodatkowo spędzać czas wśród osób w podobnym wieku z podobnymi zainteresowaniami.

Wynajmując ten w pełni wyposażony apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie ma zagwarantowaną dyskretną opiekę personelu Angel Care. Centrum będzie proponować szereg aktywność i zajęć rozwijających hobby i pasje mieszkańców. Seniorzy spędzając aktywnie czas będą mogli cieszyć się jesienią życia, dbając przy tym o swoją kondycję i samopoczucie. Do dyspozycji będą również pracownicy recepcji, którzy pomogą zrealizować recepty, zamówić lekarstwa lub zarezerwować bilet w teatrze.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w nowoczesny system instalacji przywoławczej. Dzięki niemu personel medyczny może w każdej chwili błyskawicznie interweniować. Mogą też wyjść i wejść do centrum w dowolnym czasie, jak i w nieskrępowany sposób przyjmować gości. A na wygodę i jakość życia wpływa dostęp do przestrzeni spotkań i aktywności, w tym m.in. sali fitness, zielonego ogrodu czy pokojów działań twórczych.

W centrum Angel Care wszyscy mieszkańcy mają dostęp do przestronnych pomieszczeń ogólnodostępnych: pokojów spotkań, obiektów sportowych i fizjoterapii, dużego i pięknie zagospodarowanego ogrodu na dziedzińcu – wszystkie udogodnienia w odległości zaledwie krótkiego spaceru. Aktywni seniorzy skorzystają również ze stolików szachowych i boiska do gry w petankę, czyli popularne wśród osób starszych bule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych