PARTNER PORTALU

Apartamenty Angel Care z pierwszymi mieszkańcami

Do centrum Angel Care wprowadziło się kilkudziesięciu mieszkańców. Apartamenty dla seniorów z opieką medyczną to pierwsza taka usługa w kraju. Przeznaczone są na wynajem, ale można je traktować jako własny dom.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2016 16:42

Angel Care we Wrocławiu to projekt grupy Angel Poland Group, która planuje budowę sieci centrów seniora w Polsce. Inwestorzy zamierzają stworzyć i obsługiwać ok. 1800-2000 miejsc w 10 ośrodkach w całym kraju. Celem jest zapewnienie osobom starszym najlepszej opieki i standardów znanych z zachodnich instytucji. Znana jest już lokalizacja drugiego ośrodka Angel Care – powstanie w Krakowie.

– Zakończyliśmy realizację oraz uruchomiliśmy pierwsze w Polsce centrum seniora Angel Care. Jego mieszkańcy mają zapewnioną tutaj profesjonalną opiekę medyczną, usługi, które gwarantują komfort mieszkania, a także dostęp do wielu form aktywności. Całość przygotowana tak, by polepszyć jakość życia w starszym wieku. Wrocławskie centrum to wzór, na bazie którego powstaną kolejne ośrodki Angel Care – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, która we Wrocławiu realizuje także multifunkcyjny kompleks OVO Wrocław.

Wrocławskie centrum seniora powstało w budynkach po dawnym szpitalu. Pierwszy został wzniesiony pod koniec XIX wieku, a drugi dobudowany w latach 30-tych XX wieku. W ciągu 17 miesięcy budynki przeszły generalny remont i przystosowane zostały do nowej funkcji.

Charakter architektury został zachowany, budynki odzyskały historyczne piękno, a obok zostało dobudowane skrzydło administracyjne. Całość tworzy kompleks Angel Care z odseparowanym od ulicy ogrodem.

Apartamenty dla seniorów z opieką medyczną to pierwsza tego typu usługa w kraju. Przeznaczone są na wynajem, ale można je traktować jako swój własny dom. Jednak w odróżnieniu od domu czy mieszkania, apartament Angel Care ma wszelkie udogodnienia dla osoby starszej, a mieszkaniec może w każdej chwili liczyć na opiekę medyczną oraz dostęp do wielu wzbogacających życie aktywności – zarówno fizycznych, jak też intelektualnych czy społecznych.

– Wynajmując apartament, osoba starsza pozostaje niezależna, może dowolnie planować dzień, a jednocześnie wie, że może liczyć na dyskretną opiekę i wsparcie naszego personelu. W Angel Care seniorzy mają gwarancję bezpieczeństwa, odczują ulgę w wykonywaniu codziennych obowiązków, a dodatkowo mogą spędzać czas wśród osób w podobnym wieku i z podobnymi zainteresowaniami – mówi Ron Ben Shahar. – Zapewniamy optymalne warunki do tego, aby szczęśliwie się starzeć.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych