PARTNER PORTALU

Apartamenty Angel River bez tajemnic

Inwestorzy luksusowego apartamentowca we Wrocławiu wiedzą, jak wykorzystać atuty lokalizacji. - Planujemy zagospodarowanie części nabrzeża Oławy i wybudowanie mariny, z której będą korzystać mieszkańcy Angel River - o szczegółach nowego projektu mówi Ron Ben Shahar, główny partner Angel Poland Group.

Autor: HouseMarket.pl 11 marca 2016 09:13

Na nową inwestycję Angel Poland Group wybrał Wrocław. To miasto sprzyja luksusowym inwestycjom?

Ron Ben Shahar, główny partner Angel Poland Group: Wcześniej już wielokrotnie inwestowaliśmy we Wrocławiu, np. obecnie powstaje tu Angel Care i OVO Wrocław. Mamy bardzo pozytywne doświadczenia związane z tym miastem. To dynamicznie rozwijający się rynek, którego potencjał będzie się zwiększał. Jeśli chodzi o lokalizację nad rzeką, to jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do życia – tak się uznaje na całym świecie. Po pierwsze Angel River znajduje się w sercu Wrocławia, blisko Rynku i wielu centrów handlowych czy usługowych. Po drugie mieszkańcy odnajdą tu atmosferę spokoju, piękny widok na rzekę, zieleń wokół i tereny rekreacyjne, w tym unikalną marinę.

Czy marina i nabrzeża zostaną przygotowane specjalnie dla mieszkańców?

- Planujemy zagospodarowanie części nabrzeża Oławy i wybudowanie mariny, z której będą korzystać mieszkańcy Angel River. To wzbogaci ich codzienne życie. Dzięki temu znajdą relaks i aktywne formy wypoczynku na miejscu, wystarczy, że ledwie wyjdą z apartamentów. Dodatkowo urząd miasta planuje zrewitalizować dalsze części nabrzeża, które stanie się atrakcyjnym miejscem do odpoczynku czy choćby jazdy na rowerze. To jeszcze bardzie podniesie tutejszą jakość życia.

Czy z tego powodu deweloperzy coraz chętniej inwestują nad rzeką? Ostatnio jest to zauważalne we Wrocławiu, ale także w innych polskich miastach.

- Rzekę zawsze uważa się za jedną z najlepszych lokalizacji dla inwestycji. W tym sensie można powiedzieć, że jest to światowy trend i nie dziwi, że w Polsce również deweloperzy zwracają się ku rzekom. Warto jednak zauważyć, że lokalizacja nad rzeką bywa mniej lub bardziej atrakcyjna. W przypadku wielu inwestycji bliskość rzeki oznacza jedynie malowniczy widok na nią, ponieważ wysokie nabrzeże broni dostępu do niej. Przykład Angel River pokazuje, że potencjał rzeki może zostać wykorzystany w pełni. Nabrzeże zostanie zrewitalizowane, a mieszkańcy będą mogli zejść do mariny i usiąść bezpośrednio nad wodą.

Co jeszcze charakteryzuje Angel River?

- Innowacyjnym i ekologicznym rozwiązaniem będzie stacja ładowania pojazdów elektrycznych, zlokalizowana w garażu. To nowość w budynku apartamentowym w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy posiadający samochody z napędem elektrycznym „zatankują” swoje pojazdy. Zaprojektowaliśmy także funkcjonalną rowerownię, co jest o tyle istotne, że Wrocław staje się coraz bardziej przyjazny dla rowerzystów, a nabrzeża Oławy dodatkowo zachęcą z tej formy rekreacji. Angel River to także znakomity projekt, który został przygotowany przez pracownię Maćków w oparciu o koncepcję paryskiej pracowni GSA, z którą współpracowaliśmy przy wielu innych inwestycjach w Polsce. Mamy więc śmiałą architekturę, która świetnie wpasowuje się w otoczenie i będzie miejscem życia w nowoczesnym stylu – w ciszy i wśród zieleni, ale z szybkim dostępem do atrakcji wielkiego miasta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych