PARTNER PORTALU

Apartamenty dla konesera sztuki

Ronson znalazł pomysł na to, by apartamentowiec Tamka 29 stał się miejscem szczególnym - nie tylko pod względem projektu budynku, ale i wystroju... wnętrz wspólnych.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2016 10:18

Tamka 29 to wyjątkowy apartamentowiec położony w sercu warszawskiego Powiśla. W pobliżu znajdują się galerie artystyczne, Teatr Ateneum, Muzeum Chopina i Trakt Królewski. Sam budynek łączy w sobie klasyczną architekturę nawiązującą do przedwojennych kamienic, tworząc niepowtarzalną atmosferę historycznej zabudowy ulicy Tamka. Wyjątkowego ducha polskiej historii i dziedzictwa kulturowego można również poczuć wewnątrz budynku. Częściom wspólnym kulturalny charakter nadają pierwodruki dzieł najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, których prace spotkały się z uznaniem artystów i koneserów sztuki na całym świecie.

Tematyka plakatów w zdecydowanej większości nawiązuje do świata kultury, łącząc w sobie odniesienia do klasyków kina, opery, teatru i muzyki. Mieszkańcy Tamki 29 mogą podziwiać plakaty autorstwa takich wybitnych artystów, jak Jan Lenica, Henryk Tomaszewski, Waldemar Świerzy, Ryszard Kaja czy Jan Młodożeniec. Na jednym z pięter można odnaleźć kultowy plakat operowy Wozzeck Jana Lenicy, który zyskał miano międzynarodowej ikony lat sześćdziesiątych i został wyróżniony główną nagrodą na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Paryżu.

– Wybrane plakaty charakteryzują się ekspresją ujętą w oszczędność formy, która w połączeniu ze szlachetnymi materiałami w elementach wykończeniowych tworzy atmosferę ekskluzywnej galerii sztuki. Taka kombinacja idealnie podkreśla kulturalny charakter lokalizacji i jednocześnie przybliża mieszkańcom geniusz najwybitniejszych polskich artystów plakatu – mówi Andrzej Stroka, artysta malarz i współwłaściciel Galerii Grafiki i Plakatu.

W inwestycji Ronsona mieści się 60 gotowych apartamentów, z czego w ofercie pozostało kilka mieszkań o powierzchni od 90 do 121 mkw. Wszyscy mieszkańcy budynku mają dostęp do luksusowego tarasu na dachu o powierzchni ponad 200 mkw. Wysokie okna zapewniają maksymalną ilość światła dziennego, a przestronne, nowoczesne przestrzenie pozwalają na inwencję w łączeniu pomieszczeń. Deweloper współpracuje z uznanymi firmami projektowymi w zakresie wykończenia wnętrz. Ceny mieszkań zaczynają się od 13 tys. zł.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych